streda - 25. apríl, 2018
Home / Archív / Akú originálnu požiadavku mala dcérka Peťa Bažíka? Vypočujte si v rozhovore pre Rádio Rebeca

Akú originálnu požiadavku mala dcérka Peťa Bažíka? Vypočujte si v rozhovore pre Rádio Rebeca

V štúdiu Rádia Rebeca sme privítali speváka a hudobníka Petra Bažíka, ktorý našim poslucháčom zaspieval aj naživo. Porozprával o svojich najnovších projektoch, ale dozvedeli sme sa aj niečo z jeho súkromia. Napríklad, že deťom spieva viac manželka ako on sám a okrem toho, že je známy multiinštrumentalista „má nábeh stať sa aj multilingvistom“, keďže spieva v slovenčine, češtine, angličtine, maďarčine a dokonca aj v esperante.

Peter Bažík je mladý slovenský spevák, skladateľ a multiinštrumentalista, ktorému sú blízke tóny rockovej hudby. Nebráni sa tiež iným hudobným štýlom, ktoré často využíva vo svojej tvorbe. Pochádza z veľkej muzikantskej rodiny z Oravy, vďaka čomu mal už v detstve veľmi blízko k hudobným nástrojom. Na základnej umeleckej škole patril medzi mimoriadne talenty a na Konzervatóriu v Žiline ho hra na husliach zaujala natoľko, že sa rozhodol pokračovať v štúdiu na vysokej škole na Akadémii v Banskej Bystrici. Okrem huslí zvládne aj hru na gitare, flaute či klavíri.

Spevácko-hudobnú kariéru Petra Bažíka odštartovali televízne talentové súťaže, pričom v jednej sa stal aj absolútnym víťazom. V roku 2015 vydal svoj debutový album „Kto som“, ktorý zahŕňa desať skladieb v rôznych hudobných štýloch.

Vypočujte si celý rozhovor:

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk alebo nám zatelefonujte na číslo +421 948 961 116

Môže vás zaujímať

Miro Jaroš: Aké sa mi páčia mená? Teo, Tadeáš, Emka, Evka,… tie majú cveng!

Mira Jaroša netreba bližšie predstavovať. Známy je dospelým aj detským poslucháčom. Na čom momentálne pracuje, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *