streda - 20. február, 2019
Home / Archív / Barbora Švidraňová o Basie Frank Band: Na Slovensku fičí pop rock a hip-hop, ale nás to netrápi

Barbora Švidraňová o Basie Frank Band: Na Slovensku fičí pop rock a hip-hop, ale nás to netrápi

Barbora Švidraňová a Šimon Švidraň zavítali k nám do štúdia predstaviť hudobnú formáciu Basie Frank Band. Obaja súrodenci majú rozpracované aj vlastné projekty, pričom Barbora, známa aj ako divadelná a televízna herečka, aktuálne účinkuje v predstavení Radošinského naivného divadla a počuť ju možno tiež na javisku s Milo Kráľ Band. Šimon prešiel od futbalu cez karate či folklór k hudbe a bez pochýb urobil dobre. Momentálne hrá v  kapele Darkness Positive a v projekte Art Priority.

Kapela Basie Frank Band vydala debutový album Fénix, na ktorého tvorbe sa podieľalo 22 hudobníkov. Stretli sa v ňom prvky pop-jazzu, funku, soulu, jazz-rocku, rhytm´n´blues a mnohých ďalších. V originále päťčlenná skupina chce na pódiá vrátiť živú hudbu, živé nástroje, pričom okrem vlastných skladieb ponúkajú známe aj neznáme piesne v spomínaných žánroch.

O originálnom hudobnom projekte, plánoch ale aj o tom, či súrodenci rozoberajú hudbu i „pri nedeľnom obede“, sa dozviete viac z rozhovoru v našom archíve:

 

Naživo BASIE Barbora Švidraňová v rádiu Rebeca.

Posted by Rádio Rebeca on 13. október 2017

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk alebo nám zatelefonujte na číslo +421 948 961 116

Môže vás zaujímať

Miro „Morty“ Kovačev (33): Trendom sa snažím vyhýbať. Tetovanie je na celý život, malo by byť preto nadčasové

Miro Morty Kovačev patrí k tatérskej špičke na Slovensku. Na tele má veľké množstvo tetovaní, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *