piatok - 19. január, 2018
Home / Archív / Branislav Lacko: Môj život vnímam ako tunel, na konci ale nevidím svetlo. Vraj nemáme city a empatiu.

Branislav Lacko: Môj život vnímam ako tunel, na konci ale nevidím svetlo. Vraj nemáme city a empatiu.

Branislav Lacko je 26-ročný mladík s Aspergerovým syndrómom, čo je mierna forma autizmu. Prišiel na to sám, ako 23-ročný, prostredníctvom testu na internete, dovtedy bol v domnení, že má sociálnu fóbiu a schizoidnú poruchu osobnosti. Svojej diagnóze spočiatku neveril, neskôr, keď sa skontaktoval prostredníctvom sociálnych sietí s ďalšími aspergermi, a stretol sa s nimi, bolo mu jasné, že je jedným z nich. Diagnózu mu potvrdila prednedávnom aj odborníčka. „Naše problémy nie sú na navonok viditeľné, o to je to ťažšie,“ priznáva Branko. Cez internet spája ľudí s touto diagnózou, točí o nej videá, píše články, šíri osvetu. Pomáha rodičom autistických detí chápať ich prežívanie sveta. Aké mýty kolujú o aspergeroch a autistoch, čím im ubližujeme a ako ich máme správne chápať?

Autor: Eva Lacová

Šéfredaktorka Rádia Rebeca. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk alebo nám zatelefonujte na číslo +421 948 961 116

Môže vás zaujímať

Anka Repková: Keď je veľa zla, vieme vytvoriť aj veľa dobra

Víkendovú pohodu vám doplnila aj speváčka Anka Repková, ktorá na svojej poslednej návšteve v našom …

One comment

  1. Vyplnil test na internetu 😀 to nemyslí vážně, lidi se vidí v každé blbosti. Proč si vůbec musí dávat takové označení?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *