štvrtok - 28. marca, 2024
, Čo priniesli uplynulé dni v MHC Martin: Dzubinovi sa narodila dcérka, fanúšikovia si to rozdali počas prestávky

Martinskí hokejisti majú za sebou niekoľko udalostí. V piatok vycestovali Martinčania na derby do Žiliny. V prestávke medzi prvou a druhou tretinou došlo k potýčke medzi fanúšikmi oboch klubov. Skupina približne 20-tich ultras fanúšikov Žiliny napadla sektor hostí, situáciu však v krátkom čase dostali pod kontrolu pracovníci SBS-ky. K piatkovému incidentu v Žiline sa v pondelok vyjadril aj prezident MHC Martin Michal Taliga: „Vedenie MHC Martin ostro odsudzuje akékoľvek prejavy násilia na športových zápasoch a udalosti, ktoré sa odohrali počas a po zápase Tipsportligy medzi MsHK Žilina a MHC Martin. Keďže nás čaká do konca základnej časti ešte jeden vzájomný zápas s týmto súperom 3. marca 2017, zabezpečíme pre všetkých fanúšikov, že spoločne s bezpečnostnými zložkami a našou SBS dohliadneme na absolútnu bezpečnosť pred, počas a po skončení zápasu tak, aby sme si všetci spoločne mohli užiť výbornú atmosféru derby bez strachu o svoju bezpečnosť.“ Martinčania porazili Žilinu po predĺžení a samostatných nájazdoch 1:2 (0:0, 0:1, 1:0 – 0:0). Momentálne patrí Martinu v celkovej tabuľke s 62 bodmi 6. miesto. Najbližší zápas odohrajú Martinčania v piatok (3. 2.), kedy vycestujú do Nitry. Zápas začína o 18-stej.

Fanúšikov potešila správa, ktorá sa na oficiálnej fun stránke klubu na Facebooku objavila v sobotu. „Naša MHC rodina sa rozrastá o ďalšieho člena: Ahojte, volám sa Agátka Dzubinová, narodila som sa dnes o 5.27, vážim 2950 g a meriam 49 cm. Všetkých Vás pekne pozdravujem.“ Dlhoročný brankár MHC Martin si tak v tomto období naplno užíva otcovské povinnosti, pričom gratulácie od fanúšikov na seba nenechali dlho čakať.

Včera si tréning s „Áčkom“ vyskúšali aj najlepší dvaja mládežnícki hráči siedmeho a ôsmeho ročníka Andrej Siakeľ a Matúš Ulbricht. Chalani mali možnosť prezrieť si zákutia šatne, vyskúšať si tréningovú jednotku na ľade a nakoniec sa aj porozprávať s hokejistami pri spoločnom obede.

Zdroj: facebook/MHC Martin