piatok - 19. apríla, 2024
, FOMAT Martin v Banskej Bystrici prehral rozdielom triedy + kompletný report III. ligy

Približne 250 divákov sa prišlo pozrieť do na predohrávané stretnutie dvoch nováčikov III. ligy SSFZ (Stredoslovenský futbalový zväz). V Banskej Bystrici sa stretla domáca Dukla, ktorá v súťaži nahradila ŠK Kremničku s Martinom. Vo vyrovnanom prvom polčase diváci gól nevideli. Po zmene strán sa dvakrát do siete Martina presadil Ján Kostúrik. Hostia sa snažili zabojovať o lepší výsledok, prestriedali základnú zostavu, ale nepomohlo. Skóre domácich navýšil ešte v 76. minúte Lukáš Laksik a následne aj Bystričania pristúpili k striedaniam. Hra sa v závere už kúskovala a Martinčanom sa skórovať nepodarilo.

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK FOMAT Martin 3:0 (0:0)

Góly: 50., 60. Kostúrik, 76. Laksik

Čadca privítala na svojej pôde bývalého druholigistu z Rimavskej Soboty.

Čadca – Rimavská Sobota 1:3 (0:1)

Góly: 72. Tomáš Maslík – 5. Attila Botoš, 70. Ján Zvara, 75. Miladin Vujoševič.

FK Čadca: M. Hlava – T. Maslík, T. Tlelka, P. Zubka, P. Jarabica (36. R. Coma), I. Šebík, J. Polka, B. Gavlas, P. Zimka, M. Špila (T. Pohančeník).

Rozhodoval: J. Rojček

Divákov: 100.

V sobotu 55. augusta odohrá o 16:30 FOMAT Martin zápas prvého kola v Rimavskej Sobote, ktorá taktiež vypadla z II. ligy.

Krásno nad Kysucou – Liptovská Štiavnica 1:1 (0:0)

Góly: 74. B. Kopásek – 73. J. Mihálik

Za Krásno nad Kysucou – Erik Hájek: 30. júla sme v prvom ligovom zápase tejto sezóny v rámci predohrávky 15. kola III. ligy SsFz privítali súpera z Liptovskej Štiavnice, s ktorou sme začali aj sezónu 2016/2017 na ich ihrisku. Tentokrát sme sa pokúsili zvíťaziť aj ďalší raz a predĺžiť sériu víťazstiev s týmto mužstvom, s ktorým sme predchádzajúcu sezónu dokázali vyhrať v oboch zápasoch.

Prvý polčas začali lepšie hostia z Liptovskej Štiavnice, ktorí dokázali viackrát ohroziť bránu domáceho Krásna, no nedokázali sa rýchlo dostať do vedenia vďaka dobrej práce obrany a brankára Pavla Lastovicu. K obrovskej šanci sa hostia dostali v 30′, keď mohol po peknej prihrávke do stredu pokutového územia skórovať nikým nestrážený Richard Šípka, ktorý síce tečoval loptu smerom do brány, no skvelo chytajúci Pavol Lastovica loptu vyrazil na rohový kop. Netrvalo dlho, a skórovať mohol v samostatnom nájazde Boris Kopásek, ktorý loptu napálil len do vybiehajúceho brankára hostí Kohára. Polčas Krásno okrem jedinej šance neodohralo ideálne a vzhľadom na situáciu z 30′ bolo spokojné aspoň za nerozhodný stav 0:0.

V druhom polčase sa už Krásno osmelilo k väčšiemu tlaku a vypracovali si nádejné šance na skórovanie. Jeden raz pomohla hosťom po priamom kope v 60′ aj horná žrď brány. Prvý gól stretnutia napokon prišiel až v 72′ kedy Liptovská Štiavnica po tlaku si vypracovala šancu, ktorú využil Ján Mihálik na strelu. Tá sa odrazila od ľavej žrde brány do pravého rohu – a Liptovská Štiavnica tak šla do vedenia – 0:1. Krásnu však netrvalo dlho spamätať sa zo zlého stavu a netrvalo ani dve minúty a po pätičke Tomáša Ševčíka sa k lopte dostal Boris Kopásek, ktorý vystrelil na bránu z väčšej vzdialenosti a prekonal brankára hostí Konára – 1:1. Pred koncom zápasu sa do parádnej koncovky dostal ešte Mário Boris, ktorého teč vo vzduchu so šťastím brankár hostí Konár vyrazil a stav zápasu sa tak do konca nezmenil. Po nadstavenom čase 4 minúty skončil zápas nerozhodne 1:1.

Najbližšie stretnutie odohrá naše mužstvo v sobotu, 5. augusta o 16:30 hod., keď sa predstaví na ihrisku súpera proti OFK Teplička nad Váhom.

Krásno nad Kysucou: P. Lastovica – M. Novotný, M. Timek, B. Beniač, M. Boris, D. Pagáč (56. K. Gábor), B. Kopásek, R. Sýkora (82. M. Sýkora), K. Koleno (36. J. Mihalda), V. Harman (56. T. Ševčík), J. Chupáč.

Rozhodoval: P. Hraško