piatok - 19. apríla, 2024
, GÓL, KTORÝ SA DOSTAL DO TELKY! Zaujímavá predohrávka 30. kola III. futbalovej ligy skupina STRED

MAKOV – ČADCA 2:3 (1:1)

Predohrávka 30. kola sa hrala v stredu a to sa podpísalo na zostavách všetkých tímov, nakoľko niektorí hráči mali pracovné povinnosti.

V Makove začali zápas lepšie hostia, Ivan Šebík otvoril skóre už v 20. minúte, ale domáci o 9 minút odpovedali rýchlou akciou. Loptu si v strede ihriska prebral Dino Trajkovski a ten parádnou kolmicou vysunul domáceho kapitána Daniela Janitu až za chrbát obrany hostí a on už skúsene zakončil, do bránky bezmocného brankára Mareka Hlavu. Krátko po úvode druhého polčasu si loptu prevzal útočník Makova Pavol Zimka a peknou sólo akciou po ľavej strane ihriska dopravil loptu cez viacero hráčov až pred brankára, kde nezaváhal a tesne okolo tyče zvýšil na 2:1. To žiaľ bolo z pekných momentov domácich hráčov prakticky všetko. Potom sa už prejavili skúsenosti úspešnejších hostí a po góloch Tomáša Kubicu a opäť Ivana Šebíka si z Makova odniesla Čadca plný počet bodov.

Góly: 20′, 70′ IVAN ŠEBÍK, 53′ PETER ZUBKA – 29′ DANIEL JANITA, 48’PAVOL ZIMKA.

MAKOV: JAKUB KOVALIK – PETER BEZÁK (16′ MICHAL POBIJAK), MICHAL HRABINA (20′ DIMITRIJE ŠABAN), NIKOLA PETROVIĆ, DINO TRAJKOVSKI, DANIEL JANITA, NIKOLA TASIĆ, PAVOL ZIMKA, DÁVID LOJDL, STANISLAV LAVROVIČ, RASTISLAV ŠUTÝ.

FK ČADCA:  MAREK HLAVA – TOMÁŠ TLELKA , PATRIK JARABICA , JOZEF POLKA,  TOMÁŠ KUBICA (87′ ŽK), FILIP CIESARÍK, PETER ZUBKA, MATEJ ŠPILA, TOMÁŠ MASLÍK, IVAN ŠEBÍK, TOMÁŠ KORMAŇÁK (20′ DÁVID KULLA).

Rozhodoval: GALÁD

Divákov: 150

KRÁSNO NAD KYSUCOU – LIPTOVSKÁ ŠTIAVNICA 3:0 (2:0)

Zápas začal zo začiatku vyrovnane, väčšina súbojov prebiehala v strednom pásme. Domáci na rozdiel od hostí však boli silnejší na lopte, a lepšie kombinovali. Od 20′ domáci prebrali iniciatívu a čoraz viac sa blížili k bráne hostí. V 22′ sa po peknej prihrávke dostal k lopte Roman Sýkora a strelou dokázal prekonať brankára hostí a dostať Krásno do vedenia – 1:0. Po tomto góle neprešli ani tri minúty a bol to opäť Roman Sýkora, ktorý strelil ešte krajší gól – zo vzdialenosti 20 m dokázal trafiť hornú žrď brány hostí, a lopta sa následne odrazila do brány – 2:0. Krásno od tej chvíle hralo už viac v strede pásma a do konca polčasu k väčšej príležitosti už nedošlo.

Druhý polčas už bol dramatickejší, hostia cítili príležitosť na zníženie a dlhšiu dobu sa pokúšali prejsť cez obranu nášho mužstva k bráne Pavla Lastovicu. Zákroky domáceho brankára, ako aj obrana domácich však bola pozorná a hostia sa do obrovskej príležitosti nedostali. Naopak Krásno začalo od 75′ znova zakladať útočné akcie z brejkov a napadalo bránu hostí. V 82′ sa po prihrávke Kamila Kolenu k lopte dostal Boris Kopásek, ktorý prešiel cez obrancu hostí až k bráne a strelil tretí gól stretnutia – 3:0. Do konca zápasu sa už neudiala iná veľká príležitosť a zápas bol ukončený s konečným stavom 3:0. (autor: Erik Hájek)

Góly: 22′, 24′ ROMAN SÝKORA, 83′ BORIS KOPÁSEK

Krásno nad Kysucou: PAVOL LASTOVICA – MICHAL NOVOTNÝ, BORIS BENIAČ, MÁRIO BORIS, DOMINIK PAGÁČ (54′ ŽK), BORIS KOPÁSEK, ROMAN SÝKORA (59′ MATEJ RAJNOHA), KAMIL KOLENO, BRANISLAV MACURA (70′ JAKUB ZÁTEK), VLADIMÍR HARMAN (83′ JAKUB BROS), JURAJ CHUPÁČ.

Rozhodoval: M. HOLAS.

Divákov: 200.

Ostatné výsledky 30. kola:

Teplička nad Váhom – Lučenec 2:2 (1:2), Fiľakovo – Kremnička 2:0 (0:0), Žarnovica – Námestovo 1:1 (1:0), Podbrezová B – Nová Baňa 4:0 (1:0), Kalinovo – Detva 5:1 (3:0).

autor videa: Rudolf Kuljovský

, MHK Martin opäť bližšie k prvej lige! Bratislavu zdolali s čistým štítom

MHK Martin opäť bližšie k prvej lige! Bratislavu zdolali s čistým štítom

Úspešne dobojované! Sobotné stretnutie MHK Martin s Osmos Bratislava sledovalo podľa oficiálneho záznamu na štadióne …