štvrtok - 25. apríla, 2024
, HOKEJ: Na začiatku nás Brezno potrápilo, zvyšok Martinčana odohrali s prehľadom

HOKEJ: Na začiatku nás Brezno potrápilo, zvyšok Martinčana odohrali s prehľadom

Hokejisti Martina sa v sobotu prvý raz v roku 2018 predstavili pred vlastnými divákmi. Súperom im bolo Brezno, ktorému chcel MHK oplatiť prehru 1:2, ktorá sa zrodila deň pred Vianocami.

Martin vstúpil do zápasu rozpačito a Brezno sa ujalo vedenia. Celkovo sa hostia držali predovšetkým v prvej časti hry, kedy sa im dvakrát podarilo skórovať a do šatní putovali za vyrovnaného stavu 2:2. Premiéru v martinskej bráne zažil kmeňový brankár HK Poprad Lukáš Gavalier, pričom v útoku prvý raz dostala šancu nová akvizícia Branislav Srnka z Detvy.

Stretnutie, ktoré sledovalo na tribúnach 1241 divákov malo spád a na radosť domácich priaznivcov padali od druhej tretiny góly len do brány Brezna. Rozhodla efektivita modro-bielych hokejistov a časté dvojminútové tresty na strane hostí. Martinčania si urobili pohodlný náskok a v niektorých momentoch sa vyslovene bavili hokejom.

V prestávke po prvej tretine boli, rovnako ako pred Vianocami, oceňované legendy martinského hokeja. Jednalo sa o posledný domáci zápas MHK Martin v základnej časti tejto sezóny druhej ligy. O týždeň bude základná časť dohratá a súťaž poputuje do play-off.

Momentálne nie je isté, s kým sa Martinčania vo vyraďovacích bojoch stretnú, ale cieľom klubu naďalej ostáva postup do druhej najvyššej súťaže.Stále sú v štádiu riešenia aj nové posily. Po príchode obrancu Dvořáka, ktorý hral už aj pred týždňom v Sabinove, prišli Srnka a Gavalier. Nie je vylúčené, že do konca prestupového obdobia posilnia MHK Martin ešte ďalšie mená.

O zápase s Breznom porozprával viac Michal Solar, obranca MHK Martin:

MHK MARTIN – HK BREZNO 7:2  (2:2, 4:0, 1:0)

Góly: 2:15 Ferleťák (Jurášek, Brveník), 19:45 Lauko (Rechtorík, Solar), 26:32 Pokrivčák (Vilchinskiy), 32:02 Vilchinskiy (Pokrivčák), 33:39 B. Srnka (Říha, Dvořak), 35:26 Pokrivčák (Ferleťák, Vilchinskiy) a 46:38 Ferleťák (Vilchinskiy, Fillo), resp. 0:54 Znak (S. Srnka, Pinka) a 5:11 S. Srnka (Bauer, Pinka)

Zostava Martina : Gavalier – Hriňa, Solar, Dvořák, Mendel, Haršáni, Fillo, Kolčák – Říha, Srnka, Poliaček – Vilchinskiy, Pokrivčák, Ferleťák – Bednarčík, Jurášek, Brveník – Lauko, Rechtorík, Hanes

Zostava Brezna : Pončák – Guttmann, Turňa, Tomaška, Vojtas, Vais, Lupták, Podkonický – Pinka, S. Srnka, Znak – Laubert, Šmálik, Gašpar – Koštial, Bauer, Longauer – Magura

Vylúčení: 7:11 na 2min, Říha (MT) 10 min za napadnutie zozadu

Presilovky: 1:0

Oslabenia: 0:0

Rozhodcovia: Vido – Danko, Šoška

Diváci: 1 241

Laska na dedine, Stavanie máju, svadobné zvyky, či ľúbostná poradňa. Múzeum slovenskej dediny priblíži tému lásky na slovenskom vidieku

Tradičná dedinská etiketa prikazovala, aby láska bola skromná. Nesmela byť okázalá, ani sa nemala prejavovať …