štvrtok - 25. apríla, 2024
, VIDEO: Hokejisti Martina zdolali Humenné. Došlo aj k potýčke

Hokejisti Martina zdolali v druhom kole prvej hokejovej ligy Humenné 4:3.

Podľa asistenta trénera HK Martin, Radovana Somíka, počiatočný pohyb hráčov nebol zlý, ale chýbal tam dôraz v súbojoch.

„Po góle, ktorý sme inkasovali, respektíve po prečkanej hre v oslabení o dvoch hráčov sme sa dokázali nakopnúť. Bolo to obetavé, Jaroslav Markovič sa hodil do strely, takéto momenty dokážu stretnutie otočiť, čo sa aj stalo. Po tomto oslabení sme sa dostali na koňa, začali sme hrať svoju hru. Svoju prevahu sme ukázali v presilových hrách. Sme radi za body, do ďalších stretnutí však musíme niečo zmeniť. Všetky doterajšie stretnutia boli veľmi náročné. Nemôžeme v žiadnom momente povoliť. Po druhej tretine to vyzeralo, že sa stretnutie bude dohrávať, nebolo to ale tak. Z tohto sa musíme určite poučiť,“ prezradil Somík.

Z víťazstva sa tešil aj útočník HK Martin František Poliaček.

„Teší nás, že máme z úvodných troch duelov plný počet bodov. Dve víťazstvá z toho ale boli o jeden gól, išlo o vyrovnané zápasy. Som rád, že sme to zvládli. Pevne verím, že to takto pôjde ďalej,“ dodal Poliaček.

Okrem drámy v samotnom športovom zápolení došlo počas oslabenia HK Martin v prvej tretine  aj k osobnej potýčke. Čo sa dialo v súboji päť na troch, pozrite si v priloženom videu:

Góly: 20., 26. Poliaček, 17. Brezniak, 18. Rudzan  – 13., 47. Žitný, 54. Fedorko. Rozhodovali: Krist – Durmis, Ševčík, vylúčení: 6:10, navyše: Tabaček (Martin) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:1.

Zdroj: TASR, Oľga Rohaľová

Foto, video: Fcb/HK Martin, Oľga Rohaľová

Laska na dedine, Stavanie máju, svadobné zvyky, či ľúbostná poradňa. Múzeum slovenskej dediny priblíži tému lásky na slovenskom vidieku

Tradičná dedinská etiketa prikazovala, aby láska bola skromná. Nesmela byť okázalá, ani sa nemala prejavovať …