sobota - 20. apríla, 2024
, Hokejisti Martina zdolali v 5. kole prvej ligy Michalovce

Hokejisti Martina zdolali v 5. kole prvej ligy Michalovce

V piatom kole hokejovej prvej ligy hráči HK Martin zdolali tím Dukla Ingema Michalovce 2:1 pp a sn.

V zápase sa domáci ujali vedenia po tom, ako v 7. min prešla do siete Pacalajova strela. Hostia však vyrovnali po pár sekundách, keď presne zakončil Hančák. Napriek viacerým šanciam na obidvoch stranách už v riadnom hracom čase gól nepadol. V predĺžení Martin nevyužil presilovku vo výhodnom formáte štyroch proti trom. V samostatných nájazdoch však Turčania ukázali viac psychickej odolnosti. Martin tak pretrhol sériu dvoch prehier a pripravil Michalovciam prvú prehru v sezóne.

Podľa asistenta trénera HK Martin, Radovana Somíka, išlo o vyrovnané stretnutie. Napovedal o tom aj výsledok 1:1 po základnom hracom čase. „Očakávali sme, že Michalovce budú veľmi silný tím. Idú tou ligou v podstate bez zaváhania. Chystali sme sa na tento súboj a sme veľmi radi, že sa nám podarili aj nájazdy. Určite sme spokojní aj s prvým výkonom. Som rád, že chalani udržali tempo počas celého zápasu,“ prezradil Somík.

Podľa hráča Martina, Mareka Pacalaja, tento zápas spĺňal extraligové parametre. „Sme radi, že sme to dotiahli do víťazného konca. Michalovce majú kvalitný tím, s nimi budú ťažké zápasy. Treba robiť všetko preto, aby sme vyhrali čo najviac zápasov,“ povedal Pacalaj.

Vyjadrenie asistenta trénera HK Martin, Radovana Somíka:

Góly: 7. Pacalaj, rozhodujúci nájazd Poliaček – 8. Hančák. Rozhodovali: Novák, Hatala – Durmis, Holienka, vylúčení: 5:6, navyše: Balko (Michalovce) 10 minút za vrazenie na mantinel, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0.

Zdroj: TASR, Oľga Roháľová