piatok - 26. apríla, 2024
, I. liga: Hokejisti Martina zdolali v 17. kole Trnavu
FB/HK Martin/ J. Podhorsky

I. liga: Hokejisti Martina zdolali v 17. kole Trnavu

V 17. kole hokejovej prvej ligy hráči HK Martin zdolali HK Gladiators Trnava 6:3. Martinčania tak víťazstvom potvrdili svoju úlohu favorita.

Podľa slov asistenta trénera HK Martin, Radovana Somíka, Martinčanom vyšiel hlavne úvod zápasu, keďže práve úvodná prvá tretina bola výborná zo strany Martina a bolo tam veľa šancí. „V tej druhej polovici sa nám podarilo dať tri góly, ktoré nás tak trochu upokojili. V druhej tretine sme si situáciu skomplikovali aj vylúčeniami, tá hra sa vyrovnala, ale zasa nás neskôr upokojil štvrtý gól, kedy sme uskočili súperovi, pretože už sme sa začali dostávať aj trochu pod tlak a bolo treba pridať. Čo sa týka tretej tretiny, myslím, že sme si vytvorili veľa, zahodili sme niekoľkokrát prázdnu bránu. Musím pochváliť gólmana hostí, ktorý tam čaroval. Som veľmi rád, že na konci, aj keď tam už boli nervy, sa nám podarilo dať ten piaty gól a nakoniec sme do prázdnej brány pridali aj ten šiesty. Myslím, že ten záver zápasu bol aj z našej strany taký nervóznejší, a preto som rád, že sme získali všetky tri body,“ prezradil Somík.

Vyjadrenie asistenta trénera HK Martin, Radovana Somíka:

Góly: 16. Brezniak, 17. Jurášek, 19. Barto, 33. Jurášek, 57. Oravec, 59. Brezniak – 27. Szalay, 35. Hrbáčik, 45. Klema. Rozhodovali: Vido – Číž, Hanko, vylúčení: 5:3 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0.

Zdroj: TASR, Oľga Roháľová

Laska na dedine, Stavanie máju, svadobné zvyky, či ľúbostná poradňa. Múzeum slovenskej dediny priblíži tému lásky na slovenskom vidieku

Tradičná dedinská etiketa prikazovala, aby láska bola skromná. Nesmela byť okázalá, ani sa nemala prejavovať …