streda - 19. december, 2018
Home / Aktuálne / Kandidátka na prezidentku Zuzana Čaputova, diskutovala v Martine

Kandidátka na prezidentku Zuzana Čaputova, diskutovala v Martine

Členovia martinskej bunky hnutia Progresívne Slovensko založili v predchádzajúcom období iniciatívu Reštart Martina. Pridať sa k nim môžu všetci tí, ktorí sa zaujímajú o komunálne témy. 

V pondelok (16. 7. 2018) sa v Martine v Kine Scéna z ich iniciatívy uskutočnili aj dve stretnutia s kandidátkou na prezidentku Zuzanou Čaputovou, na ktorých sa diskutovalo predovšetkým o problémoch, týkajúcich sa nášho regiónu a mesta. Podľa Čaputovej je žien vo vrcholovej politike stále málo, pričom ženy môžu priniesť osobité témy, ktorým sa muži prirodzene nevenujú.

Zuzana Čaputova je známa tým, že viac ako desať rokov viedla kampaň proti skládke v Pezinku. Tém, ktorým si sa ako prezidentka chcela venovať, je viac.

Organizátorom stretnutia boli predstavitelia hnutia Progresívne Slovensko, ktorí sú autormi iniciatívy Reštart Martina (restartmartina.sk), ktorí sa v predchádzajúcich dňoch dostali do povedomia vďaka „najodvážnejšiemu komunálnemu plánu v dejinách mesta.“

Milan Ftorek, hnutie Progresívne Slovensko:

Foto: facebook/RestartMartina

 

Autor: Eva Lacová

Riaditeľka Rádia Rebeca.

Môže vás zaujímať

Žilina získala cenu za najčastejšie využívanie elektronického obstarávania

Žilina je v oblasti elektronického obstarávania jednotkou spomedzi ostatných samospráv na Slovensku. Ako jediná zo slovenských miest …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *