štvrtok - 18. október, 2018
Home / Aktuálne / Kotešová: Cyklotrasa v budúcnosti spojí Žilinský a Trenčiansky kraj

Kotešová: Cyklotrasa v budúcnosti spojí Žilinský a Trenčiansky kraj

Cyklistická cesta, ktorá spojí Žilinský a Trenčiansky kraj, by mala v budúcnosti prechádzať aj cez Kotešovú v okrese Bytča.

Podľa starostu obce Petra Mozolíka bude súčasťou úseku z Budatínskeho hradu v Žiline do Považskej Teplej.

„Na základe tejto ‚diaľnice‘ pre cyklistov by sme urobili ďalšie napojenie smerom na Dolný Hričov, cez lávku ponad Váh a aj smerom na Veľké Rovné, poza rieku Rovňanku. Počíta sa, že v rámci cyklodráhy by pri obecnom úrade mala byť aj cyklonabíjačka. Dúfame, že terajšie vedenie Žilinského samosprávneho kraja to dotiahne do úspešného konca, lebo je to v štádiu príprav projektovej dokumentácie a stavebných povolení,“ podotkol Mozolík.

Cyklodráhu by chceli napojiť popri Váhu aj na rekreačnú zónu. Napojenie smerom na Veľké Rovné by sme podľa starostu dokázali využiť nielen pre cyklistov, ale najmä pre peších. „Z miestnej časti Buková by mohli po premostení ponad rieku Rovňanka prejsť na túto asfaltovú plochu, aby sa mohli bezpečne presunúť do dolnej časti obce,“ dodal kotešovský starosta.

Zdroj: TASR

Autor: Zuzana Budzáková

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Martin: Panelová výstava o Hlinkovi zavíta do druhej matičnej budovy

V aktuálnom Roku slovenskej štátnosti si verejnosť pripomína aj 80. výročie úmrtia Andreja Hlinku. Spomienkové podujatia …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *