pondelok - 10. december, 2018
Home / Archív / Kristián Dufinec o novej hokejovej hymne: Je to o nádeji, že sa vieme vrátiť na víťazné koľaje
Foto: fcb/Kristián Dufinec

Kristián Dufinec o novej hokejovej hymne: Je to o nádeji, že sa vieme vrátiť na víťazné koľaje

Ako povzbudiť športovcov, ich fanúšikov či dokonca celý národ? Nielen k lepšiemu výkonu, ale aj akejsi spolupatričnosti.  Dá sa to predsa aj hudbou! A tak má už aj slovenská najvyššia hokejová súťaž Tipsport Liga svoju oficiálnu hymnu. Textovo sa na nej podieľal Kristián Dufinec z kapely Iconito, ktorý viac o pesničke prezradil v telefonickom rozhovore s moderátorkou Adrianou Ballayovou.

Skladba má názov Všetci za jedno lano a možno by ste v nej čakali refrén typu „My chceme gól!,“ avšak paradoxne sa v nej nespieva o strieľaní na bránu, ani rýchlosti na ľade. Cieľom je podľa Kristiána povzbudiť k zjednoteniu síl a snahe posúvať sa vpred, aby sme boli hrdí na našu krajinu.  „Tak ťahajme spolu za jedno lano! Nech sa Slovač budí spokojná každé ráno,“ spieva sa v piesni. S ideou prišiel šéf hokejovej Tipsport Ligy Richard Lintner, ktorý dokonca prispel aj k textovej podobe, produkčne na jej tvorbu dohliadal Igor Timko z No Name.

Ako vznikla táto idea a ako vznikla samotná skladba, o tom si viac vypočujete v rozhovore v našom archíve:

 

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk alebo nám zatelefonujte na číslo +421 948 961 116

Môže vás zaujímať

EXKLUZÍVNA SPOVEĎ: Milan Dočekal (59) po prvýkrát prehovoril o svojej závislosti!

„Mám za sebou asi 6 liečení, každú liečbu som absolvoval s pocitom, že už nebudem …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *