piatok - 21. september, 2018
Home / Aktuálne / Kto pôjde do volieb v ďalších mestách ŽSK?

Kto pôjde do volieb v ďalších mestách ŽSK?

O post primátora Žiliny sa bude v nadchádzajúcich komunálnych voľbách uchádzať šesť mužov a jedna žena, o 31 kresiel v mestskom zastupiteľstve (MsZ) má záujem 150 kandidátov.

 Kandidáti na primátora sú:

  • Tibor Hanuliak, SNS
  • Ján Púček, Kotleba – ĽSNS
  • Peter Fiabáne, nezávislý
  • Patrik Groma, nezávislý
  • Ľudmila Chodelková, nezávislá
  • Marián Janušek, nezávislý
  • Martin Kapitulík, nezávislý

Počet kandidujúcich za poslanca MZ: 150, z toho 61 nezávislých a 89 kandidátov nominovaných politickou stranou.

Ako je na tom Ružomberok?

Kandidatúru na post primátora mesta Ružomberok v tohtoročných komunálnych voľbách ohlásil miestny poslanec a podnikateľ Róbert Kolár (nezávislý). Predstavil aj kandidátov na poslancov, medzi ktorými sú napríklad herec a režisér Ján Kuráň, analytička Katarína Rembovská či riaditeľ odboru kultúry Žilinského samosprávneho kraja Martin Hromada.

Nezávislú kandidatúru na post primátora ohlásili v uplynulých dňoch aj súčasný šéf ružomberskej radnice, lekár Igor Čombor aj mestský poslanec a gynekológ Karol Javorka. Ďalším záujemcom o post ružomberského primátora je mestský a župný poslanec za KDH Ján Bednárik.

O post primátora Turčianskych Teplíc sa pobijú štyria kandidáti

Všetci sa o hlasy voličov v novembrových komunálnych voľbách budú uchádzať ako nezávislí. Svoj post chce obhájiť súčasný primátor Igor Hus, ktorý kúpeľné mesto vedie prvé volebné obdobie. Jeho súperom vo voľbách bude právnik Michal Sygút. O hlasy voličov sa bude uchádzať i podnikateľ Erik Štefák a geodet Ľubomír Hanko. O 13 stoličiek v mestskom zastupiteľstve má záujem spolu  47 ľudí. Z nich 21 sa chce uchádzať o hlasy voličov ako nezávislých, ostatných nominovali politické strany a hnutia.

Vo volebnom obvode Dolná Štubňa majú o jedno poslanecké miesto záujem traja kandidáti a v Turčianskom Michale rovnako o jedno miesto štyria kandidáti. V Diviakoch sa bude o dve poslanecké stoličky uchádzať šesť ľudí, v Horných Rakovciach o štyri stoličky 13 ľudí. Vo volebnom obvode Turčianske Teplice I, kde sa volia traja poslanci, chce záujmy obyvateľov hájiť 13 ľudí a vo Vieske, kde sa volia dvaja poslanci, je to osem ľudí.

Kto zabojuje v Dolnom Kubíne?

V Dolnom Kubíne na Orave zatiaľ hovorí o záujme kandidovať Milan Ďaďo. O primátorskú stoličku sa uchádzal aj pred štyrmi rokmi. Súčasného primátora by mal vyzvať pravdepodobne aj poslanec mestského zastupiteľstva Ján Prílepok. SNS údajne dala zelenú kandidatúre Michala Lauríka.

Zdroj: TASR, ruzomberok24.sk, myorava.sme.sk

 

Autor: Zuzana Budzáková

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Martinský cestovateľský večer ukáže ako cestovať výhodne a bezpečne

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK v spolupráci s Martinským klubom priaznivcov cestovania a Turčianskou knižnicou …