streda - 17. október, 2018
Home / Životný štýl / Kto vám najlepšie pomôže s písaním záverečnej práce

Kto vám najlepšie pomôže s písaním záverečnej práce

Možností, ako si zjednodušiť svoje štúdium je naozaj niekoľko, jednou z nich je ale svedomitá príprava a zodpovedný prístup. Bez týchto dvoch vecí sa nezaobídete ani v bežnom živote, takže malý tréning na akademickej pôde, kde za to nebudete až tak posudzovaní, sa vám naozaj zíde. Vieme, že vysokoškolské štúdium je naozaj náročné, no existujú spôsoby, pomocou ktorých to môžete zvládnuť oveľa ľahšie.

Začnite dôslednou prípravou

To, že ste sa rozhodli študovať je jedna vec, no dospieť k cieľu druhá. Toto je problém, ktorým si prechádza väčšina  študentov po niekoľkých prvých mesiacoch na vysokej škole. Ak sa úspešne dopracujú k napísaniu bakalárskej práce, ten prvý krok majú viac menej za sebou. K vysokoškolskému štúdiu potrebujete chuť a možno dobrého kamaráta/ku, ktorí vás budú ťahať dopredu. Ak ste sa už na to dali, nevzdávajte sa a pokiaľ vás nevynášajú násilím, zotrvajte a vydržte!

Vyberte si dobrú tému

To je základ! Ani to však nie je jednoduché, pretože nie na všetkých školách to majú tak jednoduché s prihlasovaním sa do AISu. Možno by ste sa mohli porozprávať s vedúcim diplomovej alebo bakalárskej práce a požiadať ho, aby ste sa na prihlásení dohodli. Všetko je to o informovanosti a prehľade. Ohodnotiť ochotu profesora môžete milým darčekovým košíkom až po záverečných skúškach, kedy sa nebude jednať o žiadne uplácanie, ale prirodzenú vďačnosť.

Pracujte na sebe

Požiadať o vypracovanie záverečnej práce môžete aj niekoho iného, robí to tak niekoľko stoviek študentov. Nie je na tom nič zlé, no musíte myslieť na skutočnosť, aby ste sa dobre dostali do problematiky danej témy a naštudovali si daný obsah. Odprezentovať výsledky z výskumu a spracovania rigoróznej práce za vás urobiť nemôže nikto, pokiaľ samozrejme nemáte zdravotné problémy súvisiace s rečovou poruchou.

Preto si urobte čas, sem tam využite náplne do tlačiarne, aby vám „nezapadli“ prachom a oboznámte sa so svojou prácou. Úspešné ukončenie štúdia bude potom na dosah oveľa viac, než by ste si mysleli.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk alebo nám zatelefonujte na číslo +421 948 961 116

Môže vás zaujímať

Nakupovanie a šetrenie – Ako sú na tom Slováci?

Nákupy sem, nákupy tam. Ktorá z nás to nemiluje ruku hore! Ponuky obchodov praskajú vo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *