štvrtok - 28. marca, 2024
, Kysucká hokejbalová liga sa púšťa do záverečného špurtu

Kysucká hokejbalová liga sa púšťa do záverečného špurtu

Finále spoznalo hlavných protagonistov. Minuloročný súboj o titul si zopakuje aktuálny majster s vicemajstrom Kysuckej hokejbalovej ligy – Dream team a Empire Okružná.  Pekné víkendové počasie hokejbalu prialo. Na ihrisku v Čadci si nedeľný finálový duel prišiel pozrieť hojný počet divákov.

KHL: semifinále Play-off 2017, sobota, 24. 6. 2017

KHK Suché dresy – Empire Okružná 4:5 pp (1:1, 2:1, 1:2 – 0:1)

Prvý rozhodujúci zápas dňa obstarali odvekí rivali. Bola to vyrovnaná partia do samého záveru. Veď o víťazovi malo rozhodnúť až predĺženie. Kto dá zlatý gól, ide do finále a porazenému ostane zápas o bronz. O víťazstve Empire nad KHK Suché dresy rozhodol netradične obranca Tomáš Šurik! Netradične preto, že Tomáš patrí k defenzívnym obrancom, no pre svoj zlatý gól si šiel priamo pred bránu Jakuba Grochala, aby mu nasadil bezchybný blafák na ľavú stranu a nikým nekrytý zabezpečil Okružnej ďalšie finále KHL. Jeho prítomnosť pred bránou zrejme riadne pomýlila domácu obranu. Je to šport a o takého momenty v ňom nie je núdza.

Gól (asistencie): 09:32 Róbert Drábik (Anton Smreček, Stanislav Drábik), 25:59 Anton Smreček (Jozef Lalinský, Ríobert Drábik), 29:35 Patrik Grochal (Tomáš Arendárik), 37:58 Róbert Drábik (Anton Smreček, Jozef Lalinský) – 09:38 Daniel Staškovan (Vladimír Chromčák, Tomáš Šurik), 27:41 Miroslav Miko (Stanislav Chromčák), 31:24 Stanislav Chromčák, 36:58 Miroslav Miko (Radoslav Kándrik) – 46:30 Tomáš Šurik. Strely: 17/27. Vylúčenia na 2 min.: 3/4. Presilové hry a oslabenia: 0/0. Brankári: Jakub Grochal (81,48 %) – Alexander Stančík (76,47 %). Hráči zápasu: Róbert Drábik – Tomáš Šurik. Stav série: 1:2. Do finále KHL postupuje Empire.

HBC Čadca Podzávoz – Dream team 2:8 (1:1, 1:6, 0:1)

V druhom semifinále sa zápas lámal počas druhej tretiny. Hoci v nej Podzávoz prestrieľal Dream team pomerom 16/12, na góly skončila 1:6(!) pre obhajcu titulu. Nevídaný gólový náklad v sieti víťaza základnej časti už jeho hráči nerozdýchali a Dream team si tak zabezpečil svoju štvrtú finálovú účasť KHL v rade.

Gól (asistencie): 13:36 Rudolf Kučák (Tomáš Urbaník, Marek Mudrík)(PP), 25:35 Dalibor Pail – 11:46 Vladimír Špilák (Matej Čuboň), 18:30 Ľudovít Hajduk (Adrián Holešinský, Lukáš Piják), 24:40 Adrián Holešinský (Matej Čuboň), 25:20 Ľudovít Hajduk (Adrián Holešinský), 25:59 Vladimír Špilák, 26:27 Matej Čuboň (Matej Kupka, Lukáš Piják), 28:42 Adrián Holešinský (Vladimír Najdek, Ľudovít Hajduk)(PP), 39:59 Ľudovít Hajduk (Vladimír Najdek). Strely: 27/28. Vylúčenia na 2 min.: 4/4. Vyššie tresty: 1/0. Presilové hry: 1/2. Oslabenia: 0/0. Brankári: Tomáš Jopek (71,42 %) – Daniel Kupka (92,59 %). Hráči zápasu: Tomáš Bajánek – Ľudovít Hajduk. Stav série: 1:2. Do finále KHL postupuje Dream team.

KHL: finále Play-off 2017 , nedeľa, 25. 6. 2017

Empire Okružná – Dream team 2:3 pp (1:2, 1:0, 0:0 – 0:1)

Prvé finálové vystúpenie malo všetko, čo dobrý hokejbal má mať. Pekné góly, výnimočné zákroky brankárov a zlatý gól, ktorý rozhodol o prvej zlatke pre obhajcu. Za zmienku stoja dva momenty zápasu. V tom prvom sa zaskvel vynikajúcim zákrokom Alexander Stančík, keď sa intuitívne vrhol do strely Romana Kadlečíka. „Kadlec“ mal otvorený priestor a takmer prázdnu bránu, no radosť z „istého“ gólu mu ezobral „Alex“ svojou hokejkou a vnútornou častou vyrážačky. Druhý moment sa zrodil v predĺžení. Hoci mali v tretej tretine bližšie ku gólu Empire, tak Predĺženie si ideálne zrežíroval Dream team. Ešte sa neskončila prvá minúta nadstaveného času, keď po osi Špilák – Najdek napriahol Lukáš Piják a prestrelil všetko čo mu stálo v cestu. Na strelu mal dosť času a miesta a tak čo mu Stančík vychytal v riadnom hracom čase, si teraz našlo svoj cieľ. Dream team sa ujal vedenia a k tretej obhajobe vykročil správnou nohou.

Martin Plaštiak vyrovnával z nemožného uhlu. Empire však zápas nedotiahol do víťazného konca.

Gól (asistencie): 11:31 Martin Plaštiak (Daniel Staškovan, Tomáš Rucek), 28:00 Stanislav Chromčák (Zdenko Mravec, Miroslav Miko) – 08:25 Adrián Holešinský, 12:55 Ľudovít Hajduk (Juraj Housa, Vladimír Najdek), 45:41 Lukáš Piják (Vladimír Najdek, Vladimír Špilák). Strely: 22/26. Vylúčenia na 2 min.: 2/0. Presilové hry a oslabenia: 0/0. Brankári: Alexander Stančík (88,46 %) – Daniel Kupka (90,90 %). Hráči zápasu: Alexander Stančík – Vladimír Najdek. Stav série: 0:1.

Viktória Zlatá, foto: Tomáš Urbaník

, MHK Martin opäť bližšie k prvej lige! Bratislavu zdolali s čistým štítom

MHK Martin opäť bližšie k prvej lige! Bratislavu zdolali s čistým štítom

Úspešne dobojované! Sobotné stretnutie MHK Martin s Osmos Bratislava sledovalo podľa oficiálneho záznamu na štadióne …