pondelok - 10. december, 2018
Home / Archív / Ľuboš Moravčík z OZ Svetielko nádeje: Deťom chceme ukázať, že život sa nescvrkol iba do ochorenia

Ľuboš Moravčík z OZ Svetielko nádeje: Deťom chceme ukázať, že život sa nescvrkol iba do ochorenia

Choroby si nevyberajú…žiaľ, aj tí najmenší trpia rôznymi závažnými ochoreniami, preto sme pri príležitosti Medzinárodného dňa detskej rakoviny v našom štúdiu privítali Ľuboša Moravčíka, sociálneho pracovníka, koordinátora dobrovoľníkov OZ Svetielko nádeje /DFNsP v Banskej Bystrici/.

Svetielko nádeje je organizácia, ktorá sa venuje potrebám detským onkologickým pacientom ako aj ich blízkym. Nádej potrebuje každý, preto im chcú dobrovoľníci túto ťažkú cestu viac osvetliť, predstaviť nové možnosti a zdieľať problémy, zároveň však aj potešiť. Dobrovoľníci sa teda snažia deťom dni v nemocnici spestriť, ukázať im, že nie celý život sa im obmedzil iba na ochorenie.

Aké vlastnosti by mal mať dobrovoľník v tejto sfére?  S akými problémami sa zainteresovaní ľudia môžu na organizáciu obrátiť a aká je úspešnosť liečby u detských pacientov? Aj o tom nájdete viac informácií v rozhovore moderátorky Evy Lacovej s Ľubošom Moravčíkom.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk alebo nám zatelefonujte na číslo +421 948 961 116

Môže vás zaujímať

EXKLUZÍVNA SPOVEĎ: Milan Dočekal (59) po prvýkrát prehovoril o svojej závislosti!

„Mám za sebou asi 6 liečení, každú liečbu som absolvoval s pocitom, že už nebudem …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *