piatok - 19. apríla, 2024
, Maratónske víťazstvo sa podarilo obhájiť s lepším časom

Maratónske víťazstvo sa podarilo obhájiť s lepším časom

V sobotu 24. 6. 2017 sa v Čadci uskutočnil 43. ročník Kysuckého maratónu. Zároveň sa konal 15. ročník polmaratónu, 18. ročník minimaratónu a už 2. ročník štafety maratónu.

Absolútnym víťazom 43. Kysuckého maratónu a zároveň víťazom kategórie muži nad 40 rokov sa stal vlaňajší víťaz Viktor Starodubtsev (JM Demolex Bardejov UKR) s časom 2:37:38. Bol to čas takmer o 4 minúty lepší ako v minulom roku.

Najlepším Kysučanom na maratónskej trati sa stal Peter Tichý (AK Čadca) s časom 2:58:47. Víťazstvo v ženskej kategórii získala Ivana Butoracová (MTC Vyšná Šebastová), ktorá dosiahla výsledný čas 3:22:57.

Polmaratónsku trať zabehol najrýchlejšie Michalec Tomáš (AŠK Fenix Bratislava) s časom 1:20:00. Druhý skončil Ďurec Lukáš (Interšport Žilina) , ktorý zaostal za víťazom len 31 sekúnd.

Ženská kategória patrila na polmaratónskej trati domácim pretekárkam. Prvé miesto získala Radka Prívarová (Čadca) s časom 1:39:27, druhá skončila Kristina Trebulová (AK Čadca) s časom 1:41:14 a bronzovú priečku obsadila Margita Kirkpatrick (Goral Maraton) s časom 1:42:34., Maratónske víťazstvo sa podarilo obhájiť s lepším časom

V štafete mužov zvíťazil tím Turzovka s časom 3:02:37. Zloženie tímu: Ján Skorčík, Matej Pištek, Martin Capek, Tibor Ponek. Ženskú štafetu vyhrali Drozdajky v zložení: Erika Zemaníková, Jana Hluáková, Pawlusová, Kristína Masaryková. Ich výsledný čas bol 3:56:02

V štafete – MIX zvíťazili členovia Atletického klubu Čadca v zložení: Leoš Heuman, Zuzana Hrabcová, Pavla Jurašek, Sogel. Podarilo sa im dosiahnuť výsledný čas 3:52:10.

Sobotné horúce počasie spôsobovalo bežcom na trati nemalé problémy a preto uvítali aktivitu hasičov z Rakovej, ktorí pripravili pre pretekárov osvieženie v podobe vodnej sprchy z hasičskej hadice. Pre tých, ktorí mali v cieli problémy boli pripravené záchranárky z Červeného kríža v Čadci.

Text a foto: Kysucký šport + Anton Heglas

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, MHK Martin opäť bližšie k prvej lige! Bratislavu zdolali s čistým štítom

MHK Martin opäť bližšie k prvej lige! Bratislavu zdolali s čistým štítom

Úspešne dobojované! Sobotné stretnutie MHK Martin s Osmos Bratislava sledovalo podľa oficiálneho záznamu na štadióne …