štvrtok - 27. apríl, 2017
Home / Aktuality / Martin dal Slovensku ďalšieho talentovaného hudobníka – Juraja Hnilicu

Martin dal Slovensku ďalšieho talentovaného hudobníka – Juraja Hnilicu

„Ďakujem Bohu za tieto okamihy a ďakujem vám priatelia za to, že to prežívate so mnou.“ Takto sa vyjadril Juraj Hnilica na svojom FB po tom, ako absolvoval kasting v novej sérií Česko Slovensko má talent.

Juraj Hnilica sa stal obľúbenou témou najnovšieho Česko Slovensko má talent. Vystúpil s piesňou Aká si krásna, ktorú doplnil aj hrou na klavíri a gitare. Aj keď nebol v tej najlepšej kondícií, očaril nielen porotu, ale aj publikum.

„Prečo sme o ňom ešte nepočuli? Kde si bol, Ďurko?“ Čudovali sa svorne moderátori Junior a Marcel, keď Juraj vstal od klavíra a naplno prejavil svoj hlasový potenciál. Nám, Martinčanom, však Juraj Hnilica nie je neznámy. Tento hudobne nadaný muzikant už má za sebou úspechy, či už so svojou kapelou Bačova fujara alebo s individuálnou tvorbou.

V decembri roku 2013 sa pieseň Aká si krásna zaradila do TOP desiatky najlepších českých i slovenských videoklipov toho mesiaca. Spevák nám prišiel osobne predstaviť do Rádia Rebeca svoje piesne a poskytol nám aj rozhovor.

Čítajte aj –> Líder kapely Bačova Fujara v Rádiu Rebeca

Na Vianoce ďalšieho roku (2014) krstil Juraj Hnilica v martinskom Barmuseu svoj sólový debut – Dovoľte mi predstaviť sa Vám. Samotný krst prebehol za prítomnosti známeho slovenského cestovateľa, spisovateľa ale aj hudobníka Pavla “Hiraxa” Baričáka. Popri to v Martine odohral mnoho ďalších koncertov.

Čítajte aj –> Juraj „Ďuri“ Hnilica pokrstil svoj sólový debut

A tak, zatiaľ čo celé Slovensko číta titulky o zrode novej hviezdy, my v Martine vieme – hviezda sa zrodila už dávno. Vypočujte si ju, napríklad, aj v éteri Rádia Rebeca.

foto: csmatalent.joj.sk

Autor: Nina Francelová

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk alebo nám zatelefonujte na číslo +421 948 961 116

Môže vás zaujímať

Andy Warhol je pojem výtvarného sveta, ale jeho umelecká duša nezaháľala ani vo svete hudby

Vďaka nemu, uzrela svetlo sveta nahrávka jeho matky Júlie Zavackej Warholovej. V 70-tych rokoch 20. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *