streda - 19. december, 2018
Home / Hudba / Metallica pobavila fanúšikov. Na koncerte zahrali českú kultovú skladbu!

Metallica pobavila fanúšikov. Na koncerte zahrali českú kultovú skladbu!

Legendárna heavymetalová kapela zavítala po štyroch rokoch opäť do Prahy, kde odprezentovala svoj posledný album Hardwired … To Self-Destruct. Fanúšikov čakalo aj jedinečné prekvapenie. 

Okrem nadupaného koncertu, kde odzneli najnovšie skladby aj staršie hity, si skupina pripravila aj viacero prekvapení. Najväčším z nich bolo, keď asi v polke koncertu začal gitarista Kirk Lee Hammett a basák  Robert Trujillo hrať jednu z najkultovejších českých skladieb Jožin z Bažin od skladateľa a muzikanta Ivana Mládka. Hudobné prevedenie tejto skladby v ich podaní znelo podobne ako ich lámavá čeština, no vytvorili skutočne úžasnú atmosféru, ktorú svojim spevom doplnilo aj milo prekvapené publikum.

Jožin z Bažin je jednou z najznámejších piesní skupiny Banjo Band. Ivan Mládek ju vytvoril na objednávku za fľašu slivovice, autorom textu bol Zdeněk Kňučík Navrátil. Populárnou sa stala aj za hranicami, najmä v Poľsku a Rusku, pričom ju prespievalo aj  viacero zahraničných interpretov.

 

Zdroj: internet, Wikipédia

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk alebo nám zatelefonujte na číslo +421 948 961 116

Môže vás zaujímať

Piatková bomba! Je to aj tvoje dielo…

Tentokrát máme ženský duel! Určite si pamätáš na „oh-kací“ hit Never Leave You Uh Oh…   od …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *