štvrtok - 28. marca, 2024
, MHK Martin zvládli súboj o postup na výbornú. Stretneme sa s Bratislavou

MHK Martin zvládli súboj o postup na výbornú. Stretneme sa s Bratislavou

A je to tu! MHK Martin nepoľavili a po víkendových zápasoch Play Off s HC Brezno dosiahli postup do ďalšieho kola, kde sa naši chlapci stretnú s bratislavským tímom Osmos.

Nedeľa 11.2.

Po sobotňajšej kanonáde s HC Brezno šlo už viac o taktiku. Súperi domácich naozaj potrápili, no  MHK Martin si vydupali víťazstvo 4:1, konečný stav série je 2:1.  A tak idú postupne ďalej za cieľom, ktorý si stanovili na začiatku sezóny, a to postup do prvej ligy.

MHK Martin – HK Brezno 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Góly: 27:50 B. Srnka, 30:52 Poliaček (Huňady, Škumát), 49:25 Pokrivčák (Fillo, Olejník) a 57:25 B. Srnka (Ferleťák), resp. 25:25 Longauer (Bauer, Koštial). Vylúčení: 6:8. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Korba – Drblík, Makúch. Diváci: 2 114. MARTIN: Gavalier – Hriňa, Škumát, Dvořák, Burzík, Fillo, Haršáni – Huňady, Pokrivčák, Poliaček – Olejník, Jurášek, Vilchinskiy – Kamenický, B. Srnka, Ferleťák – Lauko, Rechtorík, Hanes. BREZNO: Cpin – Vojtas, Guttmann, Tomaška, Turňa, Vais, Lupták, Podkonický, Kobela – Pinka, S. Srnka, Znak – Laubert, Šmálik, Gašpar – Koštial, Bauer, Longauer.

K obom víkendovým zápasom sa vyjadril martinský tréner Ján Galamboš:

Sobota 10.2.

Vyše 2.200 divákov na zimnom štadióne v Martine sledovalo odvetné stretnutie štvrťfinále Play Off 2. hokejovej ligy – východ MHK Martin – HK Brezno. Hokejisti z Turca sa pustili do svojho súpera bez rešpektu a po vyrovnanej prvej tretine, ktorá sa skončila nerozhodne 1:1, sa v druhej tretine hostia z Horehronia dočkali nečakaného debaklu. V rozpätí od 23. do 39. minúty inkasovali osemgólový prídel. Vytúžený desiaty gól, ktorý si priali domáci priaznivci, desať sekúnd pred koncom zaznamenal najlepší strelec 2. ligy František Poliaček. Týmto víťazstvom hráči MHK Martin vyrovnali stav série na 1:1.

O tom, aký súper je Brezno, povedal viac aj strelec prvého a posledného gólu Martina Branislav Srnka:

MHK Martin – HK Brezno 10:2 (1:1, 8:0, 1:1)

Góly: 0:11 Pokrivčák (Poliaček), 22:51 Hriňa (Poliaček), 26:28 Poliaček (Pokrivčák, Huňady), 28:05 Olejník (Jurášek, Hriňa), 31:07 Vilchinskiy (Jurášek), 33:42 Jurášek (Olejník, Dvořák), 34:57 Poliaček (Dvořák, Huňady), 36:55 Ferleťák (Burzík), 38:48 Huňady (Poliaček, Pokrivčák) a 59:50 Huňady (Vilchinskiy, Jurášek), resp. 8:20 Longauer (Vojtas, Bauer) a 43:50 Pinka (S. Srnka, Guttmann). Vylúčení: 5:10 na 2 min, navyše Vojtas (Brezno) 10 min. Presilovky: 3:1. Oslabenia: 0:1. Rozhodcovia: Štefik – Durmis, Ďurina. Diváci: 2 247. MARTIN: Gavalier – Hriňa, Škumát, Dvořák, Burzík, Fillo, Haršáni – Huňady, Pokrivčák, Poliaček – Olejník, Jurášek, Vilchinskiy – Kamenický, B. Srnka, Ferleťák – Lauko, Rechtorík, Hanes. BREZNO: Cpin (41. Dobiš) – Vojtas, Guttmann, Tomaška, Turňa, Vais, Lupták, Podkonický, Kobela – Pinka, S. Srnk a, Znak – Laubert, Šmálik, Gašpar – Koštial, Bauer, Longauer – Magura. Stav série: 1:1.