sobota - 23. jún, 2018
Home / Aktuálne / Martinskí poslanci schválili zvýšenie rozpočtu na takmer 47 miliónov eur

Martinskí poslanci schválili zvýšenie rozpočtu na takmer 47 miliónov eur

Poslanci Mestského zastupiteľstva (MsZ) v Martine schválili v pondelok zvýšenie príjmov a výdavkov v rozpočte na rok 2018, ktorý je po zmene vyrovnaný v celkovej výške 46,97 milióna eur.

Podľa hovorkyne mesta Martin Zuzany Kalmanovej sa v upravenom rozpočte zvýšia príjmy o 994.305 eur a výdavky o 1,074 milióna eur. „Bežné príjmy sa zvýšia o 865.620 eur, kapitálové príjmy o 69.081 eur a príjmové finančné operácie o 59.604 eur. Bežné výdavky sa zvýšia o 774.393 eur, kapitálové výdavky o 300.712 eur a výdavkové finančné operácie sa znížia o 800 eur,“ uviedla Kalmanová.

V rámci zmeny rozpočtu bolo zahrnutých viacero oblastí, ktoré si vyžadovali navýšenie. „Najviac peňazí schválili poslanci na navýšenie havarijného fondu pre martinské školy a opravu komunikácií. V oblasti kultúry schválili finančné prostriedky pre Kultúrnu scénu na organizáciu osláv 100. výročia Československej republiky a investícia neobišla ani sociálnu oblasť,“ dodala hovorkyňa Martina.

Zdroj: TASR

Autor: Zuzana Budzáková

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Žilina: Oddelenie onkológie FNsP získalo päť polohovateľných kresiel

Oddelenie klinickej a radiačnej onkológie Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) v Žiline získalo vďaka grantu súkromnej spoločnosti päť …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *