utorok - 16. apríla, 2024
, MŠK Žilina zdolal v 9.kole boja o titul Trnavu. Ruža podľahla Trenčínu

MŠK Žilina zdolal v 9.kole boja o titul Trnavu. Ruža podľahla Trenčínu

Futbalisti MŠK Žilina v deviatom kole Fortuna ligy zdolali Spartak Trnava 6:0. Pred súbojom čerstvého majstra s minulosezónnym najskôr domáci hráči uličkou slávy pogratulovali Trnavčanom k zisku titulu, a potom sa vedenie MŠK Žilina rozlúčilo s najdlhšie slúžiacim trénerom vo svojej 110-ročnej histórii, Adriánom Guľom, ktorý odchádza po sezóne trénovať slovenskú reprezentačnú 21-tku.

Domáci boli od úvodu aktívnejší, ale v 9. min. po zlom odkope Kaša fauloval, no hostia z priameho kopu spoza 16-tky Volešáka neohrozili. V 14. min. však Káčer využil dobrú prácu Holúbeka, ktorý mu sklepol hlavou loptu v 16-tke hostí a domáci stredopoliar strelou k žrdi prekonal Vantrubu. Domáci pritlačili, ďalšie dobré príležitosti mali Mihalík a Chvátal, ale skóre zvýšil až v 21. min. hlavičkou Mihalík po peknom centri z ľavej strany od Holúbeka. O dve minúty sa šošoni radovali už po tretí raz, hostia po štandardke odkopli loptu iba k Hanckovi, ktorý zblízka nemal problém skórovať. Žilinčania potom až do záveru polčasu diktovali v dobrej atmosfére, ktorú vytvárali oba tábory fanúšikov, tempo a Trnava sa len s námahou dostávala pred žilinskú šestnástku. Šošoni nepoľavili ani po prestávke a Trnavčanov ničili svojou ofenzívnou hrou.

Hosťujúci fanúšikovia v 64. min. po prelomení oplotenia začali robiť výtržnosti v sektore a bojovať aj s vytrhnutými sedadlami s domácou SBS. Zápas hlavný rozhodca Marhefka v 67. min. prerušil a nakázal vypratať sektor hostí. Zápas bol na vyše desať minút prerušený, asistovať musela polícia a až potom sa dostal opäť k slovu futbal. Tímy sa chvíľu hľadali, ale domáci potom našli opäť svoj herný rytmus a v 86. min. Kubík po nezištnej prihrávke zvýšil už na poltuctový rozdiel. V nadstavených deviatich minútach sa tribúny skandovaným potleskom lúčili s odchádzajúcim trénerom Adriánom Guľom a užívali si vysokú výhru, na ktorej sa už nič nezmenilo.

Odmena pre celý klub

Podľa trénera Žilinčanov, Adriána Guľu hráči veľmi dobre odpracovali zápas, sami si ho ukočírovali a odkoučovali.

„Je to fantastické a už ma nepotrebujú. Ďakujem im za predvedenú hru, ktorú predvádzali, predvádzajú a verím, že budú predvádzať. Držím im v tom palce a budem ich v tom podporovať všade a za každých okolností. Povedal som im pred zápasom, že tento duel nie je o mne. Je to odmena pre celý klub, že sa dá nejaký projekt ukončiť seriózne a so všetkou vážnosťou. Naša misia nie je na konci, hráme zaujímavý zápas vonku. Chceme fanúšikom, hráčom a menežmentu priniesť Európsku ligu a verím, že to dokážeme spraviť. Ak to aj náhodou nevyjde, nič sa nemení. Náš cieľ je jasný, budeme makať až do konca a spravíme pre to maximum.“

Ružomberok skončil 9. kolo prehrou

MFK Ružomberok v boji o titul podľahol Trenčínu 1:3. Trenčania vstúpili do zápasu aktívne. Už v 3. min po prihrávke z krídla vypálil z vnútra pokutového územia Čatakovič, no v dobrej pozícii mieril vysoko nad bránu. Následne sa hralo zväčša medzi šestnástkami a oba tímy si dávali pozor na vlastnú šestnástku.  Hostia spod Čebraťa získavali pevnú pôdu pod nohami a začínali byť nebezpeční. V pravý čas ich však Trenčania schladili. Beridze vyzval pätičkou k zakončeniu Čatakoviča, ktorý prešiel dvoch brániacich hráčov a krížnou strelou upravil skóre na 3:1. Gólovú bodku mohol dať po brejkovej situácii van Arnhem, ale loptu dobre netrafil a tá skončila mimo bránky.

Podľa trénera Ružomberka, Norberta Hrnčára, to bol zápas zo strany na stranu.

„Oba tímy sa snažili hrať aktívne. Domácim sme ľahko umožnili dostať sa do vedenia. Po strelení kontaktného gólu sme boli dominantnejší, no tretí gól rozhodol. Trenčínu gratulujem k výhre a snáď sa ešte uvidíme o dva týždne.“

Darilo sa aj tímu MŠK Žilina B. Rezerva vyhrala vo Zvolene 2:0, čím si pred posledným kolom zabezpečila najhoršie 5. miesto v II. lige.