piatok - 29. marca, 2024
, Ružomberok uhral s anglickým Evertonom prijateľný výsledok a teší sa na odvetu

Ružomberok uhral s anglickým Evertonom prijateľný výsledok a teší sa na odvetu

Vo štvrtok odohral Ružomberok úvodný zápas tretieho predkola Európskej ligy na pôde favorizovaného anglického tímu Everton FC.

Everton FC – MFK Ružomberok 1:0 (0:0)

3. PREDKOLO – GOODISON PARK, LIVERPOOL

Everton FC: Stekelenburg – Martina, Keane, Williams, Baines – Klaasen (86. Davies), Gueye, Schneiderlin – Calvert-Lewin (61. Ramirez), Rooney, Mirallas (82. Lookman)

MFK Ružomberok: Macík – P. Maslo, J. Maslo, D. Kružliak, Kupec – Takáč (72. Kostadinov), Qose, Kochan – Daniel, Haskič (83. Lačný), Gal Andrezly (88. Gerec)

Góly: 65. Baines

Žlté karty: 54. Kupec, 79. Haskić (obaja Ružomberok)

Rozhodovali: Georgi Kabakov – Martin Margaritov, Divan Valkov (všetci Bulharsko)

Diváci: 30.040

Strelu vyrazil na rohový kop

Od začiatku stretnutia dávala o sebe vedieť skupina ružomberských priaznivcov. Prvý vážnejší vzruch pred ružomberskou svätyňou prišiel v 8. minúte, kedy Kružliakom zablokovanú loptu musel odvracať vybehnutý Macík. O dvanásť minút neskôr dostal prihrávku do veľkého vápna Rooney, lenže tiesnený Jánom Maslom z uhla minul bránu. Na druhej strane sa v zápätí dostal k strele spoza šestnástky Takáč, no jeho pokus nesmeroval medzi žrde.

V 28. minúte si Rooney vypýtal ďalšiu prihrávku pred bránu hostí, no špičkou kopačky loptu neusmernil podľa svojich predstáv a Macík nemal problém. Už po minúte sa predral k strele Klaassen a z uhla rozvlnil bočnú sieť. V 33. minúte to vyskúšal spoza pokutového územia Gueye a Macík zneškodnil strelu smerujúcu na stred brány. O päť minút neskôr potiahol ružomberský útok stredom ihriska Daniel a jeho strelu k žrdi spoza šestnástky vyrazil Stekelenburg na rohový kop. V 45. minúte vystrelil tesne spoza veľkého vápna Calvert-Lewin, lenže Macík bol na mieste a nepustil loptu za svoj chrbát.

Zostrih zápasu:

Prišla aj veľká šanca

V 50. minúte sa po Kupcovom centri a nedorozumení domácej obrany dostal k strele z vnútra šestnástky Daniel, no mieril mimo troch žrdí. V 55. minúte poslal Mirallas nebezpečnú loptu pred bránu hostí a Macíka zastúpil Kružliak. O dve minúty neskôr prišla obrovská šanca Ružomberka, keď na Takáčov center z priameho kopu vyskočil Ján Maslo a domáci gólman pohotovo vyrazil jeho hlavičku do brvna. Krátko na to, to vzal Takáč na seba a spoza šestnástky mieril nad. V 65. minúte sa Baines dostal k odrazenej lopte z rohového kopu a strelou spoza pokutového územia prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste – 1:0.

V 70. minúte vystrelil z otočky spoza obrancov Mirallas a Macík vyrazil jeho strelu na rohový kop. V 73. minúte vybojoval Ramirez rohový kop a po ňom vystrelil z vnútra šestnástky, no mieril nepresne. O osem minút neskôr poslal Peter Maslo center pred domácu bránu, kam si nabiehal Haskić, no pozorný domáci gólman zobral loptu do náručia. V 85. minúte mal veľkú šancu na vyrovnanie Lačný, lenže sám pred bránou namieril len do brankára.

Na výsledku sa už nič nezmenilo a Ruža prehrala najtesnejším rozdielom 0:1, ktorý dáva Liptákom šancu pred domácou odvetou s favorizovaným súperom.

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …