piatok - 19. apríla, 2024
, Ružomberské basketbalistky zdolali slovinský tím Cinkarna Celje

Ružomberské basketbalistky zdolali slovinský tím Cinkarna Celje

Basketbalistky MBK Ružomberok zvíťazili v stredajšom zápase H-skupiny Európskeho pohára FIBA nad slovinským ŽKK Cinkarna Celje 77:68. Zverenkyne trénera Juraja Suju získali do tabuľky druhé víťazstvo, slovinský majster Celje má na konte tri prehry.

V úvode sa zdalo, že to bude jednoduchá záležitosť Liptáčok, tie po vstupnej „štvrtke“ viedli 28:14 a na začiatku druhej aj o 16 bodov (30:14 a 32:16), ale potom sa domáci tím zasekol. Prestalo mu padať, naopak Celje sa vrátilo do zápasu. Postupnými krokmi sa priblížilo v 21. minúte na tri body – 35:38. Hoci „Ruža“ bola stále vo vedení, duel bol otvorený až do záverečného klaksónu. V predposlednej minúte domáce družstvo videlo 70:66, až v tej poslednej za tri trafila Mištinová (73:68) a dráma sa nekonala.

Podľa trénera MBK Ružomberok, Juraja Suju, súper bol veľmi dobre pripravený. „Vzdoroval celé stretnutie, keď ho nezlomilo ani naše 16–bodové vedenie. Mňa veľmi teší víťazstvo, ktoré sme potrebovali, aby sme mohli naďalej živiť náš malý sen vo FIBA Cupe. Možno basketbal nebol pre dakoho pohľadný, bol tam kopec chýb, ale aj také zápasy sú. Som veľmi rád, že hoci sme nehrali dáko skvele v obrane, sme to úspešne zvládli,“ povedal Suja.