nedeľa - 20. január, 2019
Home / Hudba / Rybičky 48 sa vrátili z USA s novým videoklipom Američan z Poličan. Opäť nesklamali!

Rybičky 48 sa vrátili z USA s novým videoklipom Američan z Poličan. Opäť nesklamali!

Skupina Rybičky 48 si z USA priviezla videoklip k novej pesničke Američan z Poličan. Potvrdili tak svoj návrat po polročnej koncertnej pauze.

Tešia sa na nabité leto, počas ktorého odohrajú štyri desiatky koncertov. Skupina sa prakticky do konca septembra nezastaví.

Videli sme veľa vecí a záberov máme na celovečerný film. Mali sme s chalanmi polročnú koncertnú pauzu a cestu do Ameriky sme poňali ako „stmelovačku“ pred nabitou festivalovou sezónou,“ hovorí gitarista Petr Lebeda.

Klip sa nakrúcal v troch štátoch USA, a to v Californii, Nevade a Arizone. Kapela ho zverejnila na YouTube v pondelok 16. apríla. Za prvých 24 hodín má viac ako 90 000 pozretí.

Väčšina kapiel, ktoré máme radi, sú z Californie. Blink 182, Mötley Crue, Green Day, Offspring, Guns´n´Roses a mnoho ďalších. Boli sme v legendárnych kluboch Whisky Go Go, Rainbow alebo Roxy, kde sa písali dejiny rock ´n rollu. Na miestach, kde mali prvé koncerty Metallica, G’n’r, Kiss, Red Hoti, Aerosmith, alebo v klube, nad ktorým býval Lemmy z Motörhead. Chceli sme nasať miestnu atmosféru. V klipe sa objavia zábery z miest ako sú Los Angeles, Hollywood, Venice Beach, Santa Monica, z Nevady sme si nemohli nechať ujsť Las Vegas, Hooverovu přehradu a z Arizony Route 66 a Grand Canyon,“  tvrdí spevák Kuba Ryba.

Tohtoročnú festivalovú sezónu odštartujú Rybičky 48 ako headliner Majálesov, pre ktoré si kapela pripravila špeciálnu šou 115 rokov rock’n’rollu. Stane sa tak 20. apríla, kedy odohrajú prvý koncert.

„Podľa klipu a cesty do USA sme pripravili koncertný vizuál pre tohtoročnú show. V klipe nájdete i prvú lekciu čenglištiny a odpoveď na otázku, prečo nebudeme nikdy spievať anglicky a zostaneme i naďalej u našej milovanej češtiny,“ múdro mlčí Ryba.

Foto: Rybičky 48/FB

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk alebo nám zatelefonujte na číslo +421 948 961 116

Môže vás zaujímať

Poďte si zapariť! Kapela Para predstaví nový album a zaznejú aj najväčšie hity

Okolo skupiny PARA sa aktuálne najviac skloňuje slovné spojenie  NAŠOU KRAJINOU.  Okrem toho, že sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *