štvrtok - 28. marca, 2024
, Slovenskí hokejbalisti opäť s výhrou! Piják skóroval, martinčania asistovali

Slovenskí hokejbalisti opäť s výhrou! Piják skóroval, martinčania asistovali

„Aj tak sme stále frajeri“, nieslo sa pardubickou halou po tom, ako doznela slovenská hymna po víťazstve našej reprezentácie nad Gréckom.

Slovensko – Grécko 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Výhra sa ani v tomto prípade nerodila ľahko, dokonca naši chlapci po prvýkrát na tohtoročných MS prehrávali a to od 10. minúty po góle Pitsikoulisa.

Gréci veľmi aktívne bránili a sústredili sa na osobné súboje, pri ktorých veľmi často napádali našich hráčov aj nedovolene. Nám sa žiaľ nepodarilo využívať početné výhody a gólovo sa presadiť.

To sa zmenilo až v 22. minúte, keď peknú prihrávku od Tomáša Tupého (HBK Diaková) doklepol za chrbát gréckeho gólmana kysucký rodák Lukáš Piják a pripísal si k bodom zo zápasu s Fínskom ďalší.

Gréci boli naďalej nedobitní až do 37. minúty, kedy sa v oslabení presadil Jaroslav Martinusík a o minútu navýšil skóre na konečných 3:1 Milan Rampáček. Jemu asistovam Jaroslav Martinusík a premiérovo aj náš Martin Kollár (ŠKB Imperial Vitamins Martin). To Grékov rozladilo natoľko že začali našich hráčov viac provokovať a aj fyzicky napádať, za čo boli početné vylúčenia na oboch stranách. V 42. minúte sa našim hráčom podarilo ešte raz prekonať súperovho brankára, ale tento gól nám rozhodcovia neuznali. Záver sa niesol v duchu nešportového správania porazených Grékov, ale po zaznení Slovenskej hymny hlavy vychladli a hráči si športovo podali ruky.

MHK Martin opäť bližšie k prvej lige! Bratislavu zdolali s čistým štítom

Úspešne dobojované! Sobotné stretnutie MHK Martin s Osmos Bratislava sledovalo podľa oficiálneho záznamu na štadióne …