piatok - 19. apríla, 2024
, Slovenskí hokejbalisti zatiaľ nenašli premožiteľa. Vyhrali aj nad favorizovanou Kanadou

Slovenská hokejbalová reprezentácia má za sebou štvrtý zápas na Majstrovstvách sveta v hokejbale 2017 a opäť víťazne. Predchádzajúce stretnutia s Indiou, Fínskom a Gréckom skončili zakaždým s rovnakým výsledkom 3:1.  Kanadské mužstvo je všeobecne považované za silného súpera, aj toho však naši chlapci zdolali, tentokrát s čistým kontom. Ako zápas zhodnotili naši reprezentanti, nájdete v rozhovoroch dolu pod článkom.

Nedovolené držanie aj podrazenie

Stretnutie získalo svižné tempo už v úvodných minútach. V prvej veľkej šanci sa ocitol Remi Laurencelle, keď sa osamotený ocitol pred brankárom Stanislavom Petríkom, ten však jeho strelu dokázal zneškodniť. V závere šiestej minúty svojou bojovnosťou vybojoval presilovku Miroslav Božik. Najskôr ho pri prieniku do útočného pásma Brad Yetman nedovolene držal a pri avizovanom vylúčení navyše prišlo aj podrazenie.

O dve minúty z tejto presilovky ale slovenský tím prišiel, Radovan Zelenka totiž zastavil unikajúceho kanadského hráča podrazením. Po nasledujúcom faule Radovana Dejneku dokonca Slováci hrali chvíľu v trojici. V závere oslabenia sa vyznamenal Petrík, keď sa vrhol do strely Briana Szolgu mieriacej do odkrytej bránky. „Bol to zápas, kedy som si konečne viac zachytal aj ja, lebo Kanada hrala úplne inak, ako mužstvá pred tým. I keď chalani veľa striel zablokovali. Boli strašne rýchli oproti tímom, s ktorými sme hrali v predošlých zápasoch a boli silní aj na loptičke“ prezradil pre Rádio Rebeca brankár Stanislav Petrík. Výbornú akciu minútu pred koncom prvej tretiny vypracovala formácia Jaroslava Martinusíka, keď práve on po presnej nahrávke od Milana Rampáčka zakončoval. Kanadský brankár Anthony Flores sa však včas stihol presunúť.

Takmer dali aj štvrtý gól

Prostrednú časť hry začali Slováci v oslabení, ešte pred prestávkou totiž Jozef Minárik fauloval. Po početnej nevýhode útočná trojica Milan Beniač – Libor Teplický – Lukáš Piják viackrát šikovne zakombinovala, Kanaďania im však dokázali zabrániť finálnym prihrávkam. Slovenských fanúšikov rozjasal v 22. minúte Boris Oravec. Práve on sa najlepšie zorientoval pred bránkou a pohotovo poslal strelu Martina Kollára až do siete. Slovensko prečkalo vylúčenie Mareka Slováka i zvyšok tretiny bez ujmy a vďaka čistému priestrelu Filipa Titku odchádzalo do šatne s dvojgólovým vedením.

A to sa v nasledujúcom priebehu hry ešte navýšilo. V tridsiatej štvrtej minúte dostal Jaroslav Martinusík ďalšiu skvelú nahrávku od Milana Rampáčka a tentoraz si jeho strela našla cestu až za Floresov chrbát. Štvrtý slovenský gól mohol pridať Miroslav Božik. Jeho príležitosť prišla po tom, čo Marek Slovák potiahol loptičku do útočného pásma, počkal si na Božika a adresoval mu nahrávku pred bránku. Ten trafil len žŕdku, od ktorej sa loptička odrazila a kotúľala sa po bránkovej čiare, až kým neskončila pod lapačkou kanadského brankára. Ďalší gól už do konca zápasu nepadol, Slovensko tak bez straty bodu obsadilo prvú priečku v skupine A1 a po zajtrajších osemfinálových zápasoch sa dozvie meno svojho najbližšieho súpera.

hokejba.sk

Jozef Ďuris, tréner slovenskej reprezentácie vyzdvihol aj ofenzívu súpera:

Brankár Stanislav Petrík venoval víťazstvo nad Kanadou svojmu zosnulému strýkovi:

Útočník Lukáš Piják pozdravil fanúšikov a vyzval k ich ďalšej podpore:

Autor: Tatiana Paučinová

Webeditorka Rádia Rebeca. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk alebo nám zatelefonujte na číslo +421 948 961 116

, MHK Martin opäť bližšie k prvej lige! Bratislavu zdolali s čistým štítom

MHK Martin opäť bližšie k prvej lige! Bratislavu zdolali s čistým štítom

Úspešne dobojované! Sobotné stretnutie MHK Martin s Osmos Bratislava sledovalo podľa oficiálneho záznamu na štadióne …