štvrtok - 28. marca, 2024
, Slovensko je v semifinále! Hráčom zápasu sa stal Martinčan Kollár

Slovensko je v semifinále! Hráčom zápasu sa stal Martinčan Kollár

Slovenský tím v štvrťfinálovom dueli proti Portugalsku potvrdil svoju vedúcu pozíciu. Slováci prešli skupinovou fázou turnaja bez straty bodu. Ešte ani raz v histórii majstrovstiev sveta nechýbali medzi štyrmi najlepšími tímami. V posledným duelom pred štvrťfinále podali proti silnému tímu Kanada výborný výkon a boli odhodlaní v nastolenom trende pokračovať.

Otvárací gól

Od úvodu stretnutia sa slovenský tím snažil útočiť, Portugalci však boli pozorní a i oni príležitostne dokázali ohroziť Stanislava Petríka. Zaujímavým spôsobom sa pokúsil kanadského brankára ohroziť Michal Hrivnák. Bol s loptičkou za bránkou súpera, všetci jeho spoluhráči však boli obsadení brániacim hráčmi.

Nabral si teda loptičku na čepeľ a chcel ju umiestniť do voľného priestoru pod hornou žŕdkou, ktorý gólman Justin Cruz v poslednej chvíli stihol vykryť. Otvárací gól stretnutia si pripísal Patrik Svitana. V štrnástej minúte sa k nemu rovno po vyhratom dostala loptička a jeho náprah skončil až v sieti.

V závere nastúpili s väčšim nasadením

Zverenci trénera Jozefa Ďurisa začali druhú pätnásťminútovku dohrávanou presilovkou, počas ktorej Marek Slovák nastrelil tyčku. Z aktívnej hry Slováci vyťažili druhý gól, v dvadsiatej minúte sa ujala strela Radovana Dejneku. Pre dvadsaťtriročného zadáka to bol premiérový zásah na majstrovstvách sveta. Slovenský tím si počas prostrednej tretiny zahral aj presilovku 4 na 3, kombinácie útočiacej štvorice sa však Portugalčanom podarilo včas prekaziť. Stretnutie okorenila bitka Filipa Titku s Ericom Camarom, trestom za ňu však bolo pre oboch hráčov vylúčenie do konca zápasu.

Mužstvo Portugalska nastúpilo do záverečného dejstva s väčším nasadením, ich snahu o zníženie stavu však ešte pribrzdil tretím slovenským gólom Jaroslav Martinusík. Na hranici útočného pásma sa zmocnil lobovanej loptičky a v samostatnom úniku krásnym blafákom prekonal Cruza.

Nepríjemný moment prišiel v polovici tretej tretiny, keď po súboji v rohu za slovenskou bránkou ostal ležať Brian Creador. Portugalský obranca opustil hraciu plochu na nosidlách. Posledná pätnásťminútovka bola popretkávaná viacerými prerušeniami pri zraneniach hráčov i pre konzultáciu s videorozhodcom, hra sa kúskovala. Dve minúty do konca riadnej hracej doby Portugalci odvolali brankára, čo využil na štvrtý slovenský gól Patrik Svitana. Hráčom zápasu sa stal Martinčan Martin Kollár.

Slovensko – Portugalsko 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Góly a asistencie: 13:41 Svitana (Lipták), 19:18 Dejneka (Božik, Piják), 34:30 Martinusík (Rampáček), 44:00 Svitana

Rozhodcovia: Koskuba, Šulo  Najlepší hráči: Kollár – Pires

Slovensko: Petrík (Glevaňák) – Minárik, Káčer, Titka, Blahút, Bujdák, Zelenka, Tupý, Dejneka – Rampáček, Martinusík, Kollár, Hrivnák, Beniač, Maděra, Oravec, Teplický, Slovák, Škultéty, Lipták, Svitana, Božík, Piják

Portugalsko: Cruz (Medeiros) – Aragao, Carreira, Cerqueira, B. Creador, C. Creador, R. Leal, Queiroga, Rocha – J. Cabral, P. Cabral, Camara, Carvalho, David, Duarte, Gallant, Goncalves, M. Leal, MacBeth, Monteiro, Pires, Pontes, Senra

hokejbal.sk

Aurel Nauš, asistent trénera pochválil výkon Stanislava Petríka v bránke:

Premiérový strelec Radoslav Dejneka sa teší na semifinále s Českom, nad ktorým, samozrejme, očakáva víťazstvo:

Autor: Tatiana Paučinová

Webeditorka Rádia Rebeca. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk alebo nám zatelefonujte na číslo +421 948 961 116

, MHK Martin opäť bližšie k prvej lige! Bratislavu zdolali s čistým štítom

MHK Martin opäť bližšie k prvej lige! Bratislavu zdolali s čistým štítom

Úspešne dobojované! Sobotné stretnutie MHK Martin s Osmos Bratislava sledovalo podľa oficiálneho záznamu na štadióne …