štvrtok - 25. apríla, 2024
, Tipsport liga: MsHK Žilina prehral v 23. kole s Detvou
Ilustračné foto

Tipsport liga: MsHK Žilina prehral v 23. kole s Detvou

V 23. kole hokejovej Tipsport ligy (TL) hráči MsHK DOXXbet Žilina prehrali s HC 07 Detva 3:4.

V súboji dvoch stredoslovenských tímov mali v úvodnej desaťminútovke miernu prevahu hostia, ktorí boli strelecky aktívnejší, ale Mikoláš všetko bez problémov vyriešil. Vo 4. minúte gól hostí hlavný rozhodca po konzultácii s videorozhodcom neuznal a v 9. minúte Ščurkov gólový bekhend Mikoláš vychytal. Domáci hrali potom prvú presilovku v zápase a mali v nej blízko ku gólu, ale Zalivina zachránila od gólu horná žrď. Presilovku nevyužili následne ani hostia a domáci postupne hru vyrovnali. V 19. minúte išli na bránu Detvy v situácii 2:1 Milý s Ručkayom, ale so strelou druhého menovaného si Zalivin poradil.

V druhej tretine sa konečne prebudili aj strelci a prišli prvé góly. V 24. minúte sa po strele Dubeňa od modrej puk odrazil k Rehákovi, ten ho posunul na Húževku a domáci veterán otvoril skóre. Z ďalšieho presného zásahu sa domáci tešili v presilovke, keď Huna síce netrafil odkrytú bránu, ale Jenčík už puk dostal za chrbát detvianskeho brankára. Hostia sa potom vzchopili a v 31. minúte znížili. Osamoteného Gašpara pred bránou najskôr obral o gól hokejkou Mikoláš, ale akcia pokračovala a ďalšiu výbornú pozíciu bez bránenia využil na presný zásah Murček. „Vlci“ potom mohli náskok zvýšiť, v presilovkách o dvoch i o jedného hráča však málo strieľali. Domáci v tretej časti zápasu príliš prenechali iniciatívu hosťom, ktorí sa snažili o vyrovnanie a „vlkov“ iba sporadicky pustili pred Zalivina. Obranná taktika Žilinčanov nakoniec zlyhala v 53. minúte, keď Puliš vyrovnal a začínalo sa odznova. Hostí poslal po prvý raz do vedenia v 56. minúte Žilka, ktorý našiel miesto medzi pravou žrďou a Mikolášom. Žilinčania sa 64 sekúnd pred koncom odhodlali k hre bez brankára a Podešva 32 sekúnd pred sirénou vyrovnal na 3:3. Domáci však nakoniec zápas prehrali, keď Murček 17 sekúnd pred klaksónom rozhodol o výhre Detvanov.

„Zápas sme mali rozohraný dobre, viedli sme 2:0. Žiaľ, po hrubých chybách jednotlivcov sme si zápas prehrali sami,“ povedal tréner Žiliny, Pavel Paukovček.