piatok - 29. marca, 2024
, Tipsport liga: MsHK Žilina prehrali v 20. kole s Liptovským Mikulášom
Ilustračné foto

Tipsport liga: MsHK Žilina prehrali v 20. kole s Liptovským Mikulášom

V 20. kole hokejovej Tipsport ligy (TL) MHK 32 Liptovský Mikuláš zdolal MsHK Žilina 6:2.

Na ZŠ v Spišskej Novej Vsi začali lepšie Liptáci, skóre mohol po veľkej šanci z blízka otvoriť Sukeľ, ale brankár Žiliny Horčička spoluhráčov podržal a puk na dvakrát skrotil. L. Mikuláš tak dostal do vedenia až v 10. minúte Róbert Huna tvrdou strelou od modrej čiary, ktorú ešte tečoval jeden z brániacich hostí. Radosť z vedenia však „papierovým“ domácim vzal v 11. minúte Barta, ktorý doklepol puk po strele Kučného do žrde. Do kabín ale išli po prvej siréne spokojnejší Liptáci, keďže v 17. minúte sa gólovou strelou pod hornú žrď prezentoval Kriška. Na začiatku druhej tretiny využil presilovku Oško a zvýšil na 3:1. Pri ďalšej domácej presilovke však zahrozil Rudolf Huna, ktorý v oslabení unikol, jeho pokus však skončil len na žrdi. Ďalšiu nedisciplinovanosť hostí už Liptovský Mikuláš využil v 28. minúte, keď po prihrávke Urama presne zakončil Suchý. „Vlci“ nerezignovali a v 32. minúte po úniku a strele Jenčíka dorazil na 2:4 Rudolf Huna. V 52. minúte zvýšil na 5:2 druhým gólom v zápase po opakovanej strele Oško a výhru Liptákov spečatil v presilovke v 57. minúte ďalší dvojgólový strelec duelu Kriška.