štvrtok - 28. marca, 2024
, Tipsport liga: MsHK Žilina zdolal v 13. kole Miškovec

Tipsport liga: MsHK Žilina zdolal v 13. kole Miškovec

V trinástom kole hokejovej Tipsport ligy (TL) hráči MsHK DOXXbet Žilina zdolali DVTK Jegesmedvék Miškovec 4:1. V tabuľke tak Žilinčania poskočili o tri priečky.

Žilinčania šli do vedenia v prvej presilovke zápasu, keď sa po peknej kombinácii presadil Podešva. Maďarský tím odpovedal takisto v presilovke, ale o dvoch hráčov, keď sa presadil J. Milam. Vedenie domácim prinavrátil premiérovým gólom v sezóne Síkela, keď dobre sledoval puk a dorazil ho za chrbát Adorjana, ktorý ho nemal po strele domácich pod kontrolou. Hostia mohli v závere prvej časti vyrovnať, ale v poradí štvrtú presilovku nevyužili.

V druhej časti si Žilinčania strážili náskok a ubránili ho aj pri oslabeniach. V 33. minúte zvýšil náskok „vlkov“ svojím druhým gólom Hvila, ktorý po dobrom vysunutí vymiešal Adorjana v bránke Miškovca. V dueli bolo stále veľké množstvo vylúčených, v poslednej päťminútovke druhej tretiny mali Žilinčania k dispozícii výhodu o dvoch hráčov, ale ďalší gól v nej nepridali. Hneď pri úvodnom striedaní tretej tretiny fauloval Miskolczi za bránkou domácich kolenom Žilina, za čo šiel predčasne pod sprchy a ruský zadák „vlkov“ s poškodeným kolenom do nemocnice. Žilina mohla zvýšiť náskok zásluhou obrancu Kučného, ale ten desať minút pred koncom na Adorjana nevyzrel. Domáci potom vyrobili ďalšie dve vylúčenia a pri druhom sa tréner Miškovca Hanlon šesť minút pred koncom rozhodol pre hru bez brankára. Tridsať sekúnd pred návratom vylúčeného Pastora sa však Adorjan vrátil do bránky. V závere sa už nič vážne na ľade neudialo a Žilina po výhre nad Miškovcom poskočila v tabuľke o tri priečky nahor.

Trénera Žiliny, Pavla Paukovčeka, potešila hra v oslabení. „Vo štvrtok sme ich hrali veľmi veľa. Dali sme dva góly v presilovke, čo nám pomohlo. Okrem toho podali chlapci na čele s brankárom oduševnený výkon. Za stavu 4:1 sme hrali v tretej tretine už viac defenzívnejšie, súper mal problém s našou hrou v strednom pásme,“ povedal Paukovček.