štvrtok - 28. marca, 2024
, Tipsport liga: MsHK Žilina zdolal v 7. kole Budapešť
Ilustračné foto: FB/MsHK Žilina

Tipsport liga: MsHK Žilina zdolal v 7. kole Budapešť

V siedmom kole hokejovej Tipsport ligy (TL) hráči MsHK DOXXbet Žilina zdolali MAC Budapešť 6:3.

Tím z hlavného mesta Maďarska pricestoval do Žiliny s oneskorením a na zápas nastúpil bez rozkorčuľovania. Hostia v päťminútovej presilovke dvakrát inkasovali, keď najskôr zasunul puk po trme-vrme pred Báliszom do siete Hvila a v 12. min pri signalizovanom ďalšom vylúčení prekonal Huna švihom gólmana MAC po druhý raz. Žilinčania dostali zápas pevne pod kontrolu a až do záveru tretiny boli jasne lepší.

Hostia v prestávke rozdýchali nevydarenú úvodnú tretinu a hneď 28 sekúnd po začiatku tej druhej znížili, keď im domáci poskytli veľa priestoru a Klempa prekonal Mikoláša. Hra dostala spád, prelievala sa zo strany na stranu a obaja gólmani boli v permanencii. V 27. min však dostal Beránek na modrej ideálny puk do jazdy od Matejku, v nájazde si vychutnal Bálizsa a zvýšil na 3:1. Vlci sa potom po polovici zápasu ubránili početnej výhode hostí a Mikoláš svoj tím podržal pri viacerých nepríjemných situáciách. Žilina sa v 37. min zásluhou Hunu dostala v presilovke do trojgólového vedenia, ale dlho sa z neho netešila, pretože Brown o dve minúty pri signalizovanom vylúčení domácich spomedzi kruhov znížil a navyše hrali hostia ďalšiu presilovku. V závere zápasu hostia ešte faulovali a pykali za to štvrtým gólom v oslabení, keď sa po strele Bagina presadil zblízka Jenčík. V 58. min ešte uzavrel skóre svojím prvým gólom v žilinskom drese kapitán Balej a vlci sa tak po výhre 6:3 odlepili z dna tabuľky.

„Dobre sme vstúpili do zápasu, ktorý sme si neskôr sami zdramatizovali, ale nakoniec sme ubojovali a vydreli víťazstvo. Teší ma, že sme strelili štyri góly v presilovkách, ktoré nám predtým veľmi nevychádzali,“ povedal tréner Žiliny, Pavel Paukovček.