štvrtok - 28. marca, 2024
, Turčianska florbalová liga pokračovala desiatym kolom: Líder prehral, boj o play-off sa zamotáva

Najsledovanejšia florbalová liga na území Turca, TFL, pokračovala svojím desiatym kolom, čím zároveň vstúpila do svojej odvetnej časti. Odohrali sa štyri zaujímavé stretnutia, majstrovské Medvede mali voľno.

V prvom zápase nastúpil líder ligy FBK Zenit proti nevyspytateľnému FloKu, pričom chlapci hrajúci v neónových dresoch neostali nič dlžní svojej povesti. FloK prvý celok tabuľky dokonale prekvapil a zvíťazil 7:3. Toto víťazstvo posunulo „Flokáčov“ už na štvrté miesto v tabuľke, naopak Zenit kvôli porážke skĺzol na druhú priečku.

Zaujímavé stretnutie diváci videli v meraní síl medzi Turanmi a Včelínom. FBK Turany viedol po dvoch tretinách nad svojím súperom 6:4 a stretnutie mal pod kontrolou. Posledných päť minút stretnutia sa však zapíše do histórie tejto súťaže. Keď Orechovský znížil v úvode tretej tretiny na 5:6 z pohľadu Včelína, málokto by rátal s tým, že v záverečnej päťminútovke Turany inkasujú ešte neuveriteľných šesťkrát!

Najnapínavejšie stretnutie videlo Športové centrum Diaková medzi Immortals Martin a FBK Storm. Nesmrteľní držali súpera na uzde v poslednej časti hry viedli 3:2. Zápas poznačili červené karty a viaceré šarvátky. Immortals ubránil dvojminútové oslabenie 3 proti 5, ale dve minúty pred koncom bol stav vyrovnaný. Necelých deväťdesiat sekúnd pred koncom Storm rozhodol o zisku troch bodov z trestného strieľania.

Zápas pre Rádio Rebeca zhodnotil kapitán Immortals Jakub Vaverka. „Začali sme dobre, mali sme viac z hry a prišli aj šance. Nevedeli sme sa však presadiť, preto sme Storm vlastnými chybami držali v zápase. Duel poznačilo viacero sporných verdiktov rozhodcov, ale na to sa vyhovárať nechceme. Po záverečnom hvizde sme boli sklamaní, pretože sme cítili, že máme na to, aby sme získali tri body. Taký je však šport. Dvíhame hlavy, ideme ďalej a vo štvrtok urobíme všetko preto, aby sme porazili Turany.“ Kolo uzavrel zápas posledného Žiaru nad Hronom, ktorý vyzval Bernoláčik. Piráti zo Žiaru uhrali pomerne slušný výsledok, na body to ale nestačilo. Tie zaslúžene brali Bernoláci, ktorí sa vďaka triumfu dostali na čelo Turčianskej florbalovej ligy.

text: Jakub Vaverka

, MHK Martin opäť bližšie k prvej lige! Bratislavu zdolali s čistým štítom

MHK Martin opäť bližšie k prvej lige! Bratislavu zdolali s čistým štítom

Úspešne dobojované! Sobotné stretnutie MHK Martin s Osmos Bratislava sledovalo podľa oficiálneho záznamu na štadióne …