, Turčianske derby vyhrali hostia z Vrútok, Diaková bodovala vo Svidníku

Turčianske derby vyhrali hostia z Vrútok, Diaková bodovala vo Svidníku

1. kolo Slovenskej Hokejbalovej Extraligy –  HEL

(1:0, 0:1, 0:1)

Góly: Nauš (Čipkala) – Rechtorík ( Hlaváč ) , Vidlár ( Čavajda )

Zostava Martin: Beniač, Heczko, Zluky, Fodrek, Tomečko, Sušienka, Řiman, Bielený, Wagner, Tomka, Ruttkay M., Drábik, Čipkala, Nauš

Zostava Vrútky: Bolibruch, Vidlár, Pastorek, Rechtorík, Ruttkay T., Čavajda, Fillo, Farbák, Sahul, Hlaváč, Matúška, Brnčal, Učník, Javor.

„Musím povedať, že na prvé kolo HEL mal zápas vynikajúcu úroveň. Prvú tretinu bola hra vyrovnaná s miernou prevahou Martina, ktorá sa pretavila do martinského prvého gólu. Po prvej tretine sme si v šatni povedali par vecí a zdôraznil som väčšiu bojovnosť. Od druhej tretiny sme začali preberať kontrolu nad zápasom a vracali sme lopty do pásma Martina. Lepšie sme napádali, čo súperovi robilo problém pri zakladaní útoku. Dali sme gól do šatne zásluhou bojovnosti a dorážke Milana Rechtoríka. V tretej tretine sme pokračovali a super začínal postupne kondične odpadať. Podarilo sa nám dať druhý a zároveň víťazný gól po vyhratom buly,“ okomentoval zápas tréner Kométy Vrútky Martin Kolčák.

„Martinčania v závere odvolali brankára a mali dve šance na vyrovnanie, no náš úžasný brankár Bolibruch spravil neskutočné zákroky. Právom ide toto víťazstvo práve na jeho dres, no za bojovnosť treba pochváliť celé mužstvo,“ doplnil  Kolčák.

Lion Svidník – HBK Diaková 3:2 p.p.

(0:2,2:0,0:0-1:0)
Góly: Antal, Habovčík, Oščipovský – Poliaček, Ondraský R.
Asistencie: Renčok 2, Oščipovský, Štefan – Žáčik, Cerjan, Štaffen Ma., Lukášik

Vylúčení: 4:5, navyše Antal (Svidník) 10

Zostava Diaková:
Brankár: Murček Milan
Obrana: Tupý – Michal, Romančík – Talapka, Slivka
Útok: Cerjan – Žáčik – Poliaček, Ondraský R. – Štaffen Ma. – Lukášik, Bortolini – Pankuch – Grešo

Prvé dojmy zo zápasu nám popísal prezident klubu a zároveň brankárska opora tímu Milan Murček ml.: „Pred zápasom by sme bod brali určite, teraz ma trošku mrzí, že sme neudržali vedenie 0:2. No na druhú stranu, Svidník mal viac šancí, hlavne za stavu 2:2 mal viacero samostatných nájazdov a trestné strieľanie. V takej zostave, ako sme nastúpili, má pre nás bod cenu zlata.“

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …