utorok - 23. apríla, 2024
, Turnaj najmladších futbalových nádejí v Podvysokej aj s Rádiom Rebeca

Turnaj najmladších futbalových nádejí v Podvysokej aj s Rádiom Rebeca

V sobotu sa v Podvysokej (okres Čadca) konal 1. ročník futbalového turnaja mladších žiakov. Turnaja sa zúčastnili družstvá SLOVAN  PODVYSOKÁ, SLÁVIA  STAŠKOV, POLOM  RAKOVÁ, SLOVAN  SKALITÉ. Výborne organizovanému podujatiu prialo aj počasie. Mladší žiaci hrali zápasy 2 x 15 minút systémom „každý s každým“. S píšťalou celý turnaj viedol a na dodržiavanie pravidiel dozeral Miroslav  Chovanec.

Slovan Podvysoká – Slávia Staškov 1:4 (1:1)

Góly: T. Grečmal – J. Zajac, 2x  L. Zajac, J. Furdan

Na prvý zápas nastúpili domáci hráči Slovanu Podvysoká proti susednej Slávii Staškov. Vyrovnaný prvý polčas priniesol vyrovnaný výsledok 1:1. V druhom polčase sa viac presadil staškovský tím a zaslúžene zvíťazil 1:4. Po zápase si zmerali žiaci sily aj v pokutových kopoch, kde boli opäť šťastnejší hráči Staškova. Zvíťazili 2:4 a získali sladkú odmenu od usporiadateľov turnaja. V prestávkach medzi zápasmi pripravili organizátori pre všetky zúčastnené družstvá vedomostné futbalové súťaže aj súťaže zručnosti. Pre najlepších bolo pripravené veľké množstvo zaujímavých cien a prezentov.

Slovan Skalité – Polom Raková 4:3 (1:1)

Góly: 2x N. Mikulová, D. Mikula, M. Časnocha – C. Stehura, 2x J. Machyľ

Na druhý zápas nastúpili hráči Skalitého proti Rakovej a po nerozhodnom prvom polčase odohrali vyrovnaný aj druhý polčas v ktorom strelili viac gólov hráči Skalitého a vyhrali 4:3. V tíme Skalitého sa predviedlo aj viacero dievčat a ich sympatické výkony boli zaujímavým spestrením celého podujatia. V penaltovom rozstrele o sladkú odmenu boli presnejší hráči Rakovej, zvíťazili 2:4.

Slovan Podvysoká – Slovan Skalité 2:3

Góly: R. Koniar, T. Grečmal – P. Gomola, P. Kaňa, M. Časnocha

Ďalší vyrovnaný zápas spolu odohrali domáci hráči z Podvysokej proti Slovanu Skalité. V tomto zápase strelili Podvysočania už dva góly, ale na lepšie hrajúce Skalité to nestačilo. Penaltový rozstrel ale suverénne zvíťazili domáci hráči a pomerom 4:1 si právom zaslúžili sladkú odmenu.

Podvysoká – Staškov 1:5 (1:2)

Góly: T. Kudláč – 2x A. Sloviak, 2x Š. Mikula, L. Zajac

Pre tím Slovanu Podvysoká to bol zápasový krst a bolo to vidno aj na ihrisku. Prvý polčas ešte chlapci vládali držať krok so skúsenejšími Staškovanmi, ale po zmene strán sa prejavila sila najmenších Slávistov a tí si schuti zastrieľali na brankárskych nováčikov z Podvysokej. Aj po zápase prípravok si hráči zmerali sily v pokutových kopoch. Hráči Staškova mali aj tu jednoznačne navrch, ale za bojový výkon si vyslúžili sladkú odmenu oba tímy.

Polom Raková – Slávia Staškov 5:1 (1:1)

Góly: S. Moskáľ, 2x A. Haladej, 2x J. Machyľ – L. Zajac

V zápase Rakovej a Staškova síce prvý polčas priniesol nerozhodný stav, ale druhá polovica už patrila Rakovanom a tí sa presadili celkovo až 5 krát. V penaltovom rozstrele boli ale v celom turnaji suverénne najlepší hráči Staškova aj tentokrát si odniesli sladkú odmenu za výsledok 3:5.

Slovan Podvysoká – Polom Raková 2:9 (2:5)

Góly: T. Grečmal, L. Papučík – S. Heglas, 4x A. Haladej, 4x J. Machyľ

Do posledného zápasu domácich proti Rakovej vstúpili Podvysočania odhodlane a už po pár minútach vyhrávali 2:1. Potom ale Rakovania spustili svoj gólostroj a hlavne vďaka dvom strelcom vyhrali naozaj vysoko.

Slávia Staškov – Slovan Skalité 5:1

Góly: L. Zajac, Š. Mikláš, 3x J. Zajac – P. Gomola

Posledný zápas turnaja ovládli hráči Staškova proti Skalitému nielen v hre, ale aj v penaltovom rozstrele a tým aj rozhodli o medailových umiestneniach.

Najlepší brankár: Rebeka Časnochová – Slovan Skalité

V závere turnaja pripravili organizátori pre divákov a rodičov zaujímavú súťaž v penaltových rozstreloch o obrovský darčekový kôš v hodnote 50 Eur. Do brány sa postavila legenda podvysockého futbalu Peter Bytčanek a postupne súťažili takmer tri desiatky strelcov. Kto penaltu nepremenil zo súťaže vypadol a postupne sa okruh súťažiacich znížil na finálovú dvojicu. Tu si v priamom súboji zmerali sily bývalí hráči Marián Hulík a Martin Turiak. Práve druhý menovaný mal šťastnejšiu nohu a ako jediný v súťaži premenil všetky svoje pokutové kopy a zaslúžene si odniesol nielen bohatý, ale aj ťažký darčekový kôš.

Na koniec sa vyžrebovala tradičná tombola a vo výbornej atmosfére sa do večera zabávali rodičia s deťmi a spoločne sa dohodli, že v podobných podujatiach budú určite pokračovať. Veľké poďakovanie za zodpovednú a precíznu organizáciu turnaja rodičia vyslovujú trénerovi Ondrejovi Kubiznovi a jeho rodine.

Text: František Ďurkáč Foto: Patrik Kubizna

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …