streda - 23. január, 2019
Home / Aktuálne / V úseku Lietavská Lúčka – Rajec čaká cestujúcich výluka

V úseku Lietavská Lúčka – Rajec čaká cestujúcich výluka

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) budú v dňoch 11. až 14. júna 2018 realizovať výlukové práce v úseku Lietavská Lúčka – Rajec.

V rámci tejto výluky sa v uvedenom medzistaničnom úseku zrealizuje komplexná rekonštrukcia priecestia v km 20,180, ktoré sa nachádza medzi obcami Rajec a Kľače, s jedinečným identifikačným číslom (JIČ) SP1961.

Práce budú pozostávať z demontáže priecestnej konštrukcie, vybratia koľajového roštu, odťaženia štrkového lôžka, rozloženia betónových podvalov, montáže koľajníc, sypania štrku, úpravy smeru a výšky strojným podbitím a montáže priecestnej konštrukcie STRAIL. Následne zamestnanci ŽSR vykonajú asfaltovania nábehov, zváranie koľajníc a konečnú úpravu terénu. Po skončení cestnej uzávierky sa odstráni dopravné značenie obchádzkovej trasy a zdemontuje sa náhradné priecestie. Práce vykonajú ŽSR vlastnými personálnymi kapacitami. Cestná uzávierka priecestia potrvá nepretržite od 11.6 od 7.00 hod. do 14.6. do 18.00 hod. Obchádzka povedie vedľa priecestia po náhradnom priecestí šírky 4 metre, zriadeného z betónových podvalov vedľa rekonštruovaného priecestia. Vzhľadom na to, že ide o jednokoľajnú trať, cestujúci budú prepravovaní náhradnou autobusovou dopravou, ktorú zabezpečuje dopravca ZSSK.

Zdroj: TASR

Autor: Zuzana Budzáková

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

V Žilinskom kraji zostáva mimoriadna situácia v 10 obciach

V Žilinskom kraji zostala v pondelok večer mimoriadna situácia v súvislosti so snehovou kalamitou v desiatich obciach v okresoch Liptovský …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *