streda - 18. júl, 2018
Home / Archív / Víťazi robotickej súťaže RoboCup Junior: Ide predovšetkým o pevnú vôľu

Víťazi robotickej súťaže RoboCup Junior: Ide predovšetkým o pevnú vôľu

Medzi ich obľúbené „hračky“ patria kábliky a šrobováky, sú žiakmi základnej školy a už žnú úspechy v oblasti programátorstva. Vyhrali celoslovenskú robotickú súťaž RoboCup Junior 2018, ktorá ich posunula na Majstrovstvá sveta až do Kanady. Do štúdia zavítal člen víťazného tímu Matúš Adamko a vedúca skupiny Bibiana Kahánková.

Matúš spolu s Martinom Doskočilom spolupracujú v tíme FBRD /Fire Breathing Rubber Duckies/ zo ZŠ A. Dubčeka v Martine a prvé miesto si vybojovali v kategórii Tanec robotov. Chlapci sa robotike venujú tri roky a ich šikovnosť spečatil aj tento úspech. Vo finálovom kole v kanadskom Montreale Matúš očakáva silnú konkurenciu a teší sa na novú skúsenosť, keďže v budúcnosti by rád pracoval v oblasti IT technológií. Ako priznala vyučujúca  Bibiana Kahánková, chalani tejto mimoškolskej aktivite obetovali naozaj veľa zo svojho voľného času. Keď si deti užívali prázdniny, oni boli v škole a pracov ali na projekte. Viac o tom, ako sa oplatí tvrdo pracovať a ísť za svojimi snami, a prečo sa  porozprávali v rozhovore s Evou Lacovou.

PS: V Kanade držíme palce!!! 😉🤖

 

 

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk alebo nám zatelefonujte na číslo +421 948 961 116

Môže vás zaujímať

Kolčák a Bolibruch z Komety Vrútky: Vyhrať titul je pre mladšie generácie najlepší vzor

Hokejbalisti Komety Vrútky získali prvý titul v slovenskej extralige. Rozhodlo o tom piate finálové stretnutie …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *