piatok - 29. marca, 2024
, Zaplnený zimný štadión sledoval, ako Martin padol v sedemgólovom trileri

Zaplnený zimný štadión sledoval, ako Martin padol v sedemgólovom trileri

V sobotu čakal hokejistov Martin jeden z najťažších zápasov v prebiehajúcom ročníku. Do martinského hokejového centra pricestovalo Humenné, líder súťaže. Kvalitný hokej sledovalo na tribúnach 2600 divákov.

Štadión stíchol

Úvod stretnutia bol z oboch strán opatrný, nik nechcel urobiť chybu, pretože doháňať náskok súpera sa javilo byť ako veľmi náročná úloha. To bol jeden z dôvodov, prečo sa prvá tretina skončila bez gólov. V druhej časti hry sa bolo na čo pozerať. Hostia do nej vstúpili fantasticky a veľmi rýchlo sa ujali vedenia 2:0.
Zaplnený martinský zimný štadión následne stíchol, keď sa Humenné dostalo už do vedenia 3:0. Stretnutie poznačili mnohé vypäté situácie, ku ktorým nepomohli rozhodcovia zápasu. Tým duel vyslovene nevyšiel. Za nepriaznivého stavu sa v Martine naďalej fandilo a MHK sa snažilo so zápasom niečo urobiť.
Modro-bielu zástavu zdvihol najlepší strelec druhej ligy František Poliaček, ktorý v závere druhej tretiny skorigoval po prihrávkach Lukáša Říhu stav stretnutia na 2:3. „Nezačali sme vôbec dobre a po dvoch šanciach súpera sme prehrávali 0:2. Následne sme inkasovali z ofsajdu, nedá sa s tým nič robiť,“ hodnotil stretnutie Poliaček.
„Dali sme gól na 1:3 a hneď na 2:3, škoda, že sa nám nepodarilo vyrovnať skôr.“ K vyrovnaniu na 3:3 nakoniec prišlo v tretej tretine, keď sa do čierneho trafil kapitán mužstva Tomáš Pokrivčák. Body Martin ale nakoniec nebral. Približne dvadsať sekúnd pred koncom MHK inkasovalo v presilovej hre na 3:4.

Pokus o obrat zastavila žrď

Veľkú dávku smoly mala nová posila MHK Kristián Ferleťák, ktorý za stavu 3:3 v oslabení 4 na 5 ušiel obrane hostí a jeho pokus zastavila až žrď. Nechýbalo veľa a Martinčania dokonali takmer dokonalý obrat. V dobrom svetle sa ukázal aj nováčik z Ruska Georgy Vilchinskiy, ktorý naznačil svoj potenciál.
Hrali sme oslabenie po faule, ktorý vôbec nebol. V poslednej minúte sme inkasovali gól. Podľa mňa sme boli Humennému viac ako vyrovnaným súperom a zo stretnutia sme si zaslúži minimálne dva body. Každý nechal na ihrisku sto percent,“ zakončil v tejto sezóne už 18-gólový kanonier František Poliaček.
Martin momentálne stráca na prvé Humenné už šesť bodov. Najbližšie sa MHK predstaví v Liptovskom Mikuláši proti rezerve tamojšieho MHK 32. V tomto kalendárnom roku hrajú modro-bieli doma už len jedno stretnutie. Deviateho decembra pricestuje do Turca poľský klub HK 58 Sanok.

text: Jakub Vaverka/ foto: Oľga Roháľová

, MHK Martin opäť bližšie k prvej lige! Bratislavu zdolali s čistým štítom

MHK Martin opäť bližšie k prvej lige! Bratislavu zdolali s čistým štítom

Úspešne dobojované! Sobotné stretnutie MHK Martin s Osmos Bratislava sledovalo podľa oficiálneho záznamu na štadióne …