streda - 26. september, 2018
Home / Nezaradené / Žilina očami amatérskeho fotografa Michala Kurotu

Žilina očami amatérskeho fotografa Michala Kurotu

V utorok, 12. januára, sa uskutočnilo otvorenie výstavy amatérskeho fotografa Michala Kurotu s názvom Žilina v panorámach v priestoroch Makovického domu v Žiline.

Fotografovanie Žiliny je pre Michala Kurotu veľkou záľubou a potešením. Svoje fotografie Žiliny vystavoval už v mnohých mestách na Slovensku aj v zahraničí. Zachytená Žilina je v jeho podaní jedinečná. Svojou technikou a svojou výpoveďou. Zaujímavosťou je zdanie opustenosti fotografií, keďže ani na jednej sa nenachádzajú ľudia či autá. Avšak o to viac vyniká krása Žiliny. Fotografie vznikali náhodne pri potulkách mestom. Technika fotografovania je pre laika zaujímavá a možno sa s ňou stretáva po prvýkrát.

Dierková komora, nazývaná tiež camera obscura (z lat. temná komora), je jednoduché optické zobrazovacie zariadenie v tvare uzavretej skrinky či priestoru, v ktorej na jednej strane je malý otvor, ktorý na druhej strane vytvára obraz vnútorného priestoru na základe priamočiareho šírenia svetla.

Michal Kurota je rodák zo Žiliny a dlhoročný člen Fotoklubu Obzor, ktorý pôsobí pri Krajskom kultúrnom stredisku v Žiline. Povolaním je rušňovodič. Pre Krajské kultúrne stredisko to bolo prvé otvorenie výstavy v tomto roku. Určite sa oplatí prísť sa pozrieť na naše mesto aj trochu inak. Výstava potrvá v Makovického dome v Žiline do 28. januára.

Foto: autor

Autor: Simona Šramová

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk alebo nám zatelefonujte na číslo +421 948 961 116

Môže vás zaujímať

Oslávte s nami Deň detí ako sa patrí!

„Prvým šťastím dieťaťa je, že je milované“ (Giovanni Bosco) Iste s nami súhlasíte, že dieťa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *