utorok - 16. apríla, 2024
, Žilina zdolala v 4.kole Fortuna ligy Ružomberok. Ruža stratila body v závere

Žilina zdolala v 4.kole Fortuna ligy Ružomberok. Ruža stratila body v závere

Futbalisti MŠK Žilina zdolali v 4. kole skupiny o titul MFK Ružomberok 2:1. Žilinčanom tak vyšla odveta za pohárové semifinále.

Stručný sumár

Pod Čebraťom sa zásluhou oboch tímov hral kvalitný futbal, ktorý mal aj dobré tempo. S väčšou gurážou do severoslovenského derby vstúpili domáci futbalisti. V 34. min prvý raz pohrozili hostia, Mrázovu hlavičku efektným zákrokom vyriešil Macík. O tri minúty  už „šošoni“ udreli – po pravej strane prenikol Chvátal a nekrytý Mráz presne trafil ľavý dolný kút brány Liptákov. V 39. min sa Mihálik sám ocitol pred domácim gólmanom a neuveriteľne zavraždil tutovú príležitosť. V 42. min Ruža zareagovala vyrovnávajúcim gólom, po akcii agilného Daniela, sa Gešnábel krížnou strelou prvý raz presadil v liptovskom drese. Po zmene trán sa hralo hore-dole. V nadstavenom čase potrestal fatálnu chybu brankára Macíka, ktorý za seba vyboxoval loptu, Mráz.

Čo na to tréneri?

Podľa trénera Ružomberka, Norberta Hrnčára bol zápas vo vysokom tempe, dostatočne súbojový aj s množstvom šancí. Tak ako súper výsledok zlomil vo svoj prospech, mohli sme aj my. Bohužiaľ toho záveru, sú však aj také momenty. Aj z našej strany stretnutie malo veľmi slušnú kvalitu. Škoda, že v prvom polčase sme sa nedostali do vedenia. Hrali sme proti majstrovi. Oba tímy išli za víťazstvom,“ prezradil.

Dobrý, dramatický a veľmi cenné víťazstvo v nadstavenom čase. Takto vidí zápas tréner Žiliny, Adrián Guľa. „Náš výkon nebol optimálny, hrali sme pomaly, ten koncept, o ktorý sme sa snažili, bol nefunkčný. Reagovali sme striedaním. Od stavu 0:1 bol súper v prvom polčase lepší. Druhá polovica bola odlišná, ukázali sme inú tvár a kombinačnejší futbal. Zápas sa lámal vo chvíľach, keď my sme mali tutovku, vzápätí domáci Čapek, Balaj išiel sám na bránu… Nakoniec sa šťastíčko priklonilo ku chlapcom. Mám pocit, že za tým išli a chceli stretnutie zlomiť k víťazstvu,“ dodal Guľa.