nedeľa - 14. júla, 2024
, V Espresse Rádia Rebeca sme predstavili kapelu Šleha

V Espresse Rádia Rebeca sme predstavili kapelu Šleha

V utorok, 14. júna, boli našimi hosťami v Espresse Rádia Rebeca s Viktorom Mydlom gitarista Ľubomír Mazák a basgitarista Vlado Kubala, členovia domácej, viac rockovej, kapely Šleha.  

Na úvod Ľubomír Mazák a Vlado Kubala predstavili kapelu Šleha. Vysvetlili sme si aj pôvod kapely, keďže mnohí kapelu označujú ako „martinskú“. Chalani objasnili, že to nie je celkom tak. Neobišli sme ich debutový album „Nohami na zemi“ a spýtali sme sa ich na zmysel albumov, keďže dnes je modernejšie stiahnuť si singel z internetu. Zvedaví sme boli na plány do budúcnosti. Keďže prichádza leto a s tým spojené aj festivaly, opýtali sme sa, kde budú chalani koncertovať. Kapela prešla rôznymi zmenami jej členov. Aj o tom porozprávali v rozhovore s Viktorom Mydlom. Počas rozhovoru sme si zahrali piesne „S tebou mám chuť žiť“ a najnovší singel „Na tebe závislý“.

Druhá časť rozhovoru sa nie tak celkom týkala kapely Šleha. Vlado Kubala nám prezradil viac o hudobno-divadelnom festivale SKvelý Fest 2016, ktorý sa uskutoční v sobotu 25. júna v Strečne. Festival je zameraný na slovenskú, hudobnú scénu. Rádio Rebeca je mediálnym partnerom tohto festivalu.

Kapela Šleha vznikla v Martine v roku 2012. Jej členmi sú spevák Juraj Janček, basgitarista Vlado Kubala, bicie Ján Huljak, gitarista Ľubomír Mazák. Žáner kapely je široký, avšak najviac sa prikláňajú k rocku. V roku 2013 vydali svoj debutový album „Nohami na zemi“, v týchto mesiacoch pripravujú svoj druhý album. Do rádií prichádzajú s novým singlom „Na tebe závislý“.

Video: facebook.com/Rádio Rebeca
Foto: PR kapely Šleha

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Stanislav Thomka, „Kultúrne o kultúre“. Stanislav Thomka ma víziu ako oživiť kultúru v meste

„Kultúrne o kultúre“. Stanislav Thomka ma víziu ako oživiť kultúru v meste

Stanislav Thomka hovorí, že svoj pozitívny vzťah ku kultúre si budoval už od detstva, preto …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *