sobota - 20. júla, 2024
, 5 rád, vďaka ktorým môžete ušetriť vo vašej domácnosti

5 rád, vďaka ktorým môžete ušetriť vo vašej domácnosti

Vyvoláva vo vás téma šetrenia peňazí stres a nervozitu? Poznáme to, vždy, keď chce človek ušetriť, niečo sa objaví. Auto potrebuje nové pneumatiky, deti nové oblečenie a dom zas potrebuje novú strechu. Najväčšie úspory v rámči šetrenia peňazí možno nájsť v spojitosti s potravinami, autom či úverom. Pripravili sme si pre vás článok s niekoľkými radami, vďaka ktorým môžete ušetriť pomerne slušnú sumu peňazí vo vašej domácnosti.

Šetrite na nákupoch potravín

Na prvý pohľad sa môže zdať táto rada ako smiešna či nelogická. Zamyslite sa však! Pravidelné nakupovanie potravín (ideálne raz týždenne) so zoznamom vecí, ktoré vám v domácnosti chýbajú, je skvelým riešením. Pri písaní zoznamu si prejdite vaše zásoby a vďaka tomu si do neho zapíšete len to, čo naozaj potrebujete. A ak sa naozaj chcete pri nakupovaní držať svojho zoznamu – nechajte svoje deti doma. Chcete popri peniazoch ušetriť aj čas? Vyskúšajte online doručenie potravín. Aktuálna situácia spojená s pandémiou koronavírusu je ideálnou príležitosťou začať s nakupovaním cez internet. Potraviny vám dovezú priamo k vám domov a zároveň sa takto zbavíte pokušenia, aké by ste zažili, keď by ste napríklad zacítili v obchode vôňu čerstvo upečeného pečiva. Inými slovami, ste nútení držať sa svojho zoznamu a zároveň sa vyhnete týmto lákadlám.

Vlastníte vozidlo?

Povinné zmluvné poistenie, ako už vyplýva z jeho názvu, je povinné pre každého majiteľa motorového vozidla. To, že náklady na údržbu auta sa vedia vyšplhať do veľkých výšok, vám asi nemusíme zdôrazňovať. PZP poistenie zabezpečuje úhradu škôd spôsobených vozidlom. Vybavte si PZP online priamo z pohodlia vášho domova a budete tak krytý v prípade nepredvídateľných udalostí. Aj vďaka tomu ušetríte, pretože poisťovňa vám preplatí, čo bude potrebné.

Znížte náklady na energiu

Vedeli ste, že môžete ušetriť peniaze na účte za elektrickú energiu len tak, že urobíte niekoľko vylepšení vášho domova? Začnite s niekoľkými jednoduchými krokmi, ako je kratšie sprchovanie, oprava netesniaceho potrubia či inštalácia LED žiaroviek. Ak toto všetko zrealizujete, uvidíte, že tieto zmeny vám po istom čase ušetria peknú kopu peňazí.

Predajte nepotrebné veci

Patríte aj vy k tým ľuďom, ktorí majú doma pomerne veľa vecí, pretože si myslia, že sa im ešte môžu niekedy zísť? Zmeňte to! Z domácnosti odstráňte veci, ktoré nepotrebujete a ktoré ste ochotní kvôli svojej priaznivejšej finančnej budúcnosti opustiť. Budete prekvapení, koľko zbytočných “harabúrd” nájdete vo svojej domácnosti.

Šetrite peniaze automaticky

Ušetriť peniaze môžete aj bez toho, aby ste o tom premýšľali. Stačí si nastaviť bankový účet na automatický prevod finančných prostriedkov z bežného účtu na sporiaci účet na pravidelnej báze (ideálne raz mesačne). Ak to pre vás znie strašidelne, môžete si tiež nastaviť priamy vklad tak, aby sa 10% z každej výplaty automaticky previedlo na váš sporiaci účet.

Náš zoznam nie je v žiadnom prípade úplný, ale veríme, že sme vás aspoň trošku inšpirovali. Možností, ako ušetriť peniaze, je naozaj pomerne veľa. Dôležité je hlavne začať, aj keď len malými krokmi. Uvidíte, že čoskoro bude vaša peňaženka plnšia a váš bankový účet bude hlásiť vyššie cifry.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

aditíva do nafty, Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Každý majiteľ motorového vozidla by mal mať na pamäti, že starostlivosť o motor nie je …