piatok - 24. mája, 2024
, 5 tipov na vytvorenie luxusného interiéru so skromným rozpočtom
foto: Zastolskiy Victor/Shutterstock.com

5 tipov na vytvorenie luxusného interiéru so skromným rozpočtom

Aby bol aj váš „obyčajný“ byt štýlový a vyzeral krásne, nie je potrebné vždy vykonávať rozsiahle opravy a kupovať značkový nábytok. Aj pri obmedzenom rozpočte môžete z najbežnejšieho bytu urobiť luxusné bývanie. Dáme vám k tomu niekoľko tipov, ako si dopriať čo najviac a za málo peňazí.

Zamerajte sa na umenie

Ak chcete dodať vášmu priestoru nádych luxusu, presuňte svoje zameranie na umelecké objekty. Pomáhajú vizuálne obohatiť interiérový dizajn a vytvoriť v ňom úplne inú atmosféru, na akú ste boli doteraz možno zvyknutí. Veľký obrázok s krásnym motívom na stene odvedie pozornosť od skromného prostredia a stane sa najúžasnejším detailom miestnosti.

Snažte sa zachovať v priestore poriadok

Neporiadok v priestore vizuálne znižuje objem miestnosti. Dajte preto veci do poriadku a uvoľnite police od nepotrebných vecí. Pomôcť vám s vytvorením takéhoto luxusu a poriadku určite pomôže aj originálna laminátová podlaha.

Zamerajte sa na lesklé doplnky

Zlato bolo vždy spájané s bohatstvom. Preto, ak pridáte do interiéru doplnky v tejto farbe kovu, získate nádych luxusu tiež. Ak zlato nemusíte, môžete skúsiť striebro alebo iné doplnky s lesklým povrchom. Takáto úprava sa o vytvorenie výnimočnej atmosféry určite postará!

Využite dizajn okna

Nádherný výhľad z okna môže ozdobiť akýkoľvek interiér. Ak máte šťastie a okná majú výhľad na malebný park, využite to! Vytvorte minimálny dizajn okna tak, aby nič neodvádzalo pozornosť od tohto krásneho pohľadu.

Správne umiestnenie nábytku

Pre vytvorenie správnej atmosféry a luxusu v interiéri bez veľkých výdavkov vám pomôže aj správne usporiadanie doplnkov a nábytku. Ide o vytvorenie symetrie, ktorá je pre oko jedným z hlavných pilierov vnútornej skladby. Dodáva priestoru dojem pokoja, rovnováhy, vznešenosti a pevnosti. Tak na to pri výbere novej sedačky na mieru rozhodne myslite a spokojnosť s novým bývaním určite získate!

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

aditíva do nafty, Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Každý majiteľ motorového vozidla by mal mať na pamäti, že starostlivosť o motor nie je …