utorok - 26. septembra, 2023
, 5 tipov na vytvorenie luxusného interiéru so skromným rozpočtom
foto: Zastolskiy Victor/Shutterstock.com

5 tipov na vytvorenie luxusného interiéru so skromným rozpočtom

Aby bol aj váš „obyčajný“ byt štýlový a vyzeral krásne, nie je potrebné vždy vykonávať rozsiahle opravy a kupovať značkový nábytok. Aj pri obmedzenom rozpočte môžete z najbežnejšieho bytu urobiť luxusné bývanie. Dáme vám k tomu niekoľko tipov, ako si dopriať čo najviac a za málo peňazí.

Zamerajte sa na umenie

Ak chcete dodať vášmu priestoru nádych luxusu, presuňte svoje zameranie na umelecké objekty. Pomáhajú vizuálne obohatiť interiérový dizajn a vytvoriť v ňom úplne inú atmosféru, na akú ste boli doteraz možno zvyknutí. Veľký obrázok s krásnym motívom na stene odvedie pozornosť od skromného prostredia a stane sa najúžasnejším detailom miestnosti.

Snažte sa zachovať v priestore poriadok

Neporiadok v priestore vizuálne znižuje objem miestnosti. Dajte preto veci do poriadku a uvoľnite police od nepotrebných vecí. Pomôcť vám s vytvorením takéhoto luxusu a poriadku určite pomôže aj originálna laminátová podlaha.

Zamerajte sa na lesklé doplnky

Zlato bolo vždy spájané s bohatstvom. Preto, ak pridáte do interiéru doplnky v tejto farbe kovu, získate nádych luxusu tiež. Ak zlato nemusíte, môžete skúsiť striebro alebo iné doplnky s lesklým povrchom. Takáto úprava sa o vytvorenie výnimočnej atmosféry určite postará!

Využite dizajn okna

Nádherný výhľad z okna môže ozdobiť akýkoľvek interiér. Ak máte šťastie a okná majú výhľad na malebný park, využite to! Vytvorte minimálny dizajn okna tak, aby nič neodvádzalo pozornosť od tohto krásneho pohľadu.

Správne umiestnenie nábytku

Pre vytvorenie správnej atmosféry a luxusu v interiéri bez veľkých výdavkov vám pomôže aj správne usporiadanie doplnkov a nábytku. Ide o vytvorenie symetrie, ktorá je pre oko jedným z hlavných pilierov vnútornej skladby. Dodáva priestoru dojem pokoja, rovnováhy, vznešenosti a pevnosti. Tak na to pri výbere novej sedačky na mieru rozhodne myslite a spokojnosť s novým bývaním určite získate!

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

kancelarske potreby, Dobite si batérie: Skvelé tipy pre viac energie na prácu aj život

Dobite si batérie: Skvelé tipy pre viac energie na prácu aj život

Načerpať energiu je dôležité pre všetky činnosti nášho každodenného života. Či už ste vystresovaní z …