štvrtok - 25. júla, 2024
, 5 vecí, ktoré majú v partnerskom vzťahu väčší význam ako láska

5 vecí, ktoré majú v partnerskom vzťahu väčší význam ako láska

Niekedy strácame zo zreteľa to, čo je naozaj dôležité, pretože si myslíme, že láska a prejavenie citov k niekomu je jediným dôvodom na to, aby sme mali vzťah, ale nie vždy je to tak. Existujú aj hodnoty, o ktorých si myslíme, že sú dôležitejšie ako láska, o čom sa veľmi dobre presvedčíte v období, keď prvotné okúzlenie a chémia opadnú.

Dôvera

Dôvera je jedným z najdôležitejších faktorov vo vzťahu. Ak nedôverujete tomu, s kým ste, potom nie je pravdepodobne váš vzťah zdravý a stabilný. Dôvera sa časom stáva silnejšou a môže byť určite základným pilierom úspešného vzťahu, ktorý ste začali rozvíjať možno aj na príjemnej flirt zoznamke. Naopak, nedostatok dôvery vás núti na sebe a vašom spoločnom zväzku ešte pracovať.

Úprimnosť

Byť pravdivý a úprimný je v dnešnej spoločnosti veľký dar, a to nielen, keď ide o vzťahy.  Vzťah založený na falošnej nádeji a klamstve sa nakoniec rozpadne, bez ohľadu na to, ako veľmi druhú osobu milujete. Čestnosť vedie k dobrej komunikácii, ktorá môže posilniť jeho mnohé aspekty a preniesť ho do roviny, kedy už premýšľate nad výberom zásnubného prsteňa z bieleho zlata.

Rešpekt

Potrpíte si na dokonalosť a občas siahnete po bieliacich pásikoch? To je v poriadku, krása je pre nás potrebná. Ale žiadne iné nedostatky by nemali byť dôvodom na komplikácie vo vzťahu. Bez ohľadu na to, že to mnohým znie ako klišé, láska bez vzájomného rešpektu sa do dlhodobého vzťahu nepremení. Žiadne puto preto nestojí za to, aby ste sa vzdávali toho, kto ste a rešpektu, ktorý si zaslúžite. Láska nie je dôvodom na neúctu a zneužitie. Partneri sa naopak musia navzájom rešpektovať, pretože ide o predpoklad zdravého rastu.

Komunikácia

Komunikácia je v každom vzťahu vždy dobrá aj na definovanie hraníc. Potrebujete ju na vyjadrenie pocitov, potrieb a očakávaní. Je nutná na riešenie konfliktov a dokonca ju potrebujete aj vtedy, ak ide o vašu intimitu. Bez dobrej komunikácie, nemôžete objavovať ani vlastné hodnoty a tešiť sa z bežných vecí, keď už bude láska o niečom úplne inom.

Nezávislosť

Niektoré páry robia spolu všetko, jedia, spia a fungujú pri každej jednej činnosti – čo je v poriadku!  Je však dôležité, aby ste mali čas a priestor aj na vlastné záujmy. Dokonca aj v prípade, že ich máte obaja podobné.

Ako vidíte, toto je len 5 veci, ktoré sú niekedy v partnerskom vzťahu oveľa dôležitejšie, ako čokoľvek iné, teda možno aj láska. Je to ale na vašom zvážení a veciach, ktoré vám osobne vyhovujú a ste s nimi stotožnení.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

aditíva do nafty, Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Každý majiteľ motorového vozidla by mal mať na pamäti, že starostlivosť o motor nie je …