sobota - 13. apríla, 2024
vlkost v kupelni, Ako sa zbaviť vlhkosti a iných nepríjemných prekvapení v kúpeľni
foto: Shutterstock.com

Ako sa zbaviť vlhkosti a iných nepríjemných prekvapení v kúpeľni

Kúpeľňa je miesto, kde si ľudia udržiavajú čisté telo. Prirodzene musí byť preto aj samotná miestnosť dokonale čistá. Pri množstve vody, ktorá na dezinfekciu tela súži najlepšie, vzniká ale veľa vlhkosti a s ňou aj plesne.

Existuje však niekoľko jednoduchých trikov, ktoré s ňou dokážu úspešne bojovať. Poďme sa na ne spoločne pozrieť.

Vetrajte ako sa len dá

Čiernej plesni je jednoduchšie zabrániť, než sa jej zbaviť. Rozliatu vodu preto utrite včas. Aj keď to nie je vždy esteticky príjemné, pokiaľ nemáte v kúpeľni okno, mali by ste nechávať otvorené aspoň dvere. Ventilácia môže vzniku plesne predísť najlepšie, pretože pleseň nemá v suchom priestore žiadnu šancu.

A netýka sa to len povrchov steny, ale aj útrob vašej práčky, v ktorej sa môže pleseň tvoriť, ak nie je dostatočne po praní vysušená, prípade je potrebné nové a kvalitné ložisko do práčky.

Aby nemala voda a vlhkosť v práčke šancu, môžete sa pozrieť aj na stav jej ďalších dôležitých častí. Aj nové čerpadlo do práčky Electrolux môže predsa vzniku vlhkosti v zariadení a tvorbe vodného kameňa predísť.

Vyskúšajte ocot

Ak chcete odstrániť plesne medzi okrajom a dlaždicami v kúpeľni, zalejte problémové miesto veľkým množstvom sódy a octom. Táto metóda je vhodná pre všetky vodorovné povrchy. Pozor pritom na gumové tesnenia, ktoré by mohla kyselina octová poškodiť.

Vyberajte odolnejšie povrchy

Predísť nepríjemným prekvapeniam v kúpeľni môžete aj výberom materiálov, ktoré s vlhkosťou nemajú najmenší problém. Takýmto univerzálnym riešením môžu byť aj špeciálne kúpeľňové skrinky, ktoré sa jednoducho používajú, dobre vyzerajú a čistia.

Vyskúšajte a uvidíte, že aj tieto jednoduché spôsoby vám pomôžu odstrániť vlhkosť z kúpeľne.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

záhradné ploty, Najnovšie trendy pri stavbe oplotenia

Najnovšie trendy pri stavbe oplotenia

Stavba oplotenia sa neustále vyvíja a prichádza s novými trendmi a inováciami. S narastajúcim dôrazom …