piatok - 23. februára, 2024
, Ako si aj v malej kúpeľni užiť veľa komfortu a pohodlia
Zdroj obrázka: Photographee.eu/Shutterstock.com

Ako si aj v malej kúpeľni užiť veľa komfortu a pohodlia

Máte radi domáce pohodlie? Samozrejme, kto by ho nemiloval?! Pri dnešných minimálnych rozmeroch priestorov na bývanie je to však dosť často problém, a preto čoraz viac majiteľov premýšľa nielen o vytvorení niečoho krásneho, ale aj pohodlného. A ani kúpeľne nie sú výnimkou. Tu je toho pohodlia a komfortu najmenej. Môžete to ale zmeniť.

Tu je niekoľko nápadov, ktoré môžu vašej novo zariadenej kúpeľni pridať viac pohodlia.

Vyberte si správne WC

Často je kúpeľňa, v ktorej vám dokonalé pohodlie a komfort poskytuje kvalitná termostatická batéria,  spojená s toaletou, čo tomuto priestoru, samozrejme, uberá na voľnosti. K veľkým zmenám v priestore však niekedy stačí naozaj málo. V tomto prípade je to o výbere vhodného modelu toalety.

Dnes existuje možností, ktoré nielen dodajú vašej toalete iný vzhľad, ale aj ovplyvnia úroveň vášho pohodlia, naozaj veľa. Veľmi dobrou voľbou je ale závesné WC, vďaka ktorému vytvoríte nielen viac miesta na podlahe, ale aj ľahšie celú kúpeľňu udržíte v čistote.

Inštalujte skrinky od umývadlo

Veľkým problémom malých kúpeľní je málo miesta na uloženie obrovského množstva potrebných vecí. Aj tento problém sa dá ale veľmi jednoducho vyriešiť. Stačí si vybrať krásne skrinky pod umývadlo a výsledok sa dostaví. Umývadlo získa nový nádych a dizajn a kúpeľňa ďalší úložný priestor na všetko dôležité.

Výber správnych doplnkov znamená menšiu údržbu a viac pohodlia

Súčasťou pohodlia, na ktoré veľa ľudí nie vždy myslí, je to, ako môžu niektoré voľby produktov ovplyvniť vašu kúpeľňu. Dobrým príkladom toho je čistenie. Voda a čistiace alebo hygienické potreby môžu na niektorých povrchoch zanechať výrazné stopy znečistenia. Čím viac záhybov a spojov, tým viac práce a menej pohodlia si v potom kúpeľni užijete. Ako to vyriešiť?

Prvá vec, ktorú môžete urobiť pre boj s nečistotami, je výber obkladov väčšieho formátu. Väčšia dlaždica sa rovná menšiemu počtu škárovacích línií, čo znamená menej drhnutia.

Alebo namiesto sklenených dverí do vane či sprchového kúta využite záves. Výhodou závesu je, že je oveľa jednoduchšie ho udržiavať v čistote. Môžete ho dať jednoducho do prania alebo ľahko vymeniť. Tak to vyskúšajte a pohodlie i relax v kúpeľni si užívajte.

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Dovoz z Číny, Ako využiť výhody dovozu tovaru z Číny v prospech rozvoja vášho podnikania

Ako využiť výhody dovozu tovaru z Číny v prospech rozvoja vášho podnikania

Dovoz tovaru z Číny môže byť a pre mnohé podniky dnes aj je veľmi atraktívnou …