piatok - 1. decembra, 2023
tonery, Ako zistiť, akú farbu do tlačiarne potrebujete?
Ilustračné foto: CIGI / Shutterstock.com

Ako zistiť, akú farbu do tlačiarne potrebujete?

Farby do tlačiarne sú doslova palivom pre všetky tlačiarne na trhu a vecou, bez ktorej nie ste schopný vytlačiť dokumenty, ktoré potrebujete. Ako však zistiť, ktorá farba do tlačiarne je pre vás tá pravá a vhodná?

Kvalitné farby do tlačiarne sú zrejme po samotnej tlačiarni druhým najdôležitejším faktorom, bez ktorého to jednoducho nejde. Ak si myslíte, že vytlačiť zmluvu, faktúru či ďalšie dokumenty môžete aj bez kvalitnej farby do tlačiarne, tak ste na omyle. Práve preto je mimoriadne dôležité vedieť, ktorú farbu do tlačiarne konkrétne vy potrebujete.

Ako to zistiť?

To, akú farbu do tlačiarne potrebujete zistíte najskôr tým, že budete vedieť akým typom tlačiarne disponujete. Iné farby do tlačiarne totiž fungujú v klasických atramentových tlačiarniach a iný typ zas pri tých laserových. Atramentová farba do tlačiarne sa nazýva cartridge, no a pri tej laserovej toner.

Kompatibilita tonerov

Pokiaľ ste prišli na to, aký typ tlačiarne vlastníte, je dôležité si uvedomiť, že každá farebná náplň do tlačiarne je vyrábaná pre konkrétnu značku tlačiarne. Ako príklad môžeme uviesť laserové tlačiarne Samsung, v ktorých sú kompatibilné len tonery do tlačiarne Samsung. Okrem samotnej značky je však dôležité dbať aj na model tlačiarne, keďže nie všetky tonery alebo cartridge sú prispôsobené na daný model tlačiarne.

Originál či alternatíva

Spomedzi všetkých náplní do tlačiarne sa môžete rozhodnúť aj z niekoľkých tried tohto výrobku. K dispozícii sú hlavne originálne náplne do tlačiarní od samotných výrobcov, no stretnúť sa môžete aj s takzvanými alternatívnymi farbami, ktoré sa od originálov príliš nelíšia, no dokážete ich kúpiť za výhodnejšie ceny.

Opýtajte sa predajcu

Posledným typom, ako zistíte, ktorú farbu do tlačiarne potrebujete, je opýtať sa samotného predajcu, ktorému vo väčšine prípadov stačí len prezradiť model samotnej tlačiarne a práve on vás bude navigovať k tej správne náplni pre vás.

 

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

nočné videnie, Termovízia alebo nočné videnie: Kde, ako a ktorá optika vám lepšie pomôže?

Termovízia alebo nočné videnie: Kde, ako a ktorá optika vám lepšie pomôže?

Pri výbere správnej technológie pre pozorovanie v noci alebo v nízkych svetelných podmienkach je dôležité …