nedeľa - 27. novembra, 2022
, Akú originálnu požiadavku mala dcérka Peťa Bažíka? Vypočujte si v rozhovore pre Rádio Rebeca

Akú originálnu požiadavku mala dcérka Peťa Bažíka? Vypočujte si v rozhovore pre Rádio Rebeca

V štúdiu Rádia Rebeca sme privítali speváka a hudobníka Petra Bažíka, ktorý našim poslucháčom zaspieval aj naživo. Porozprával o svojich najnovších projektoch, ale dozvedeli sme sa aj niečo z jeho súkromia. Napríklad, že deťom spieva viac manželka ako on sám a okrem toho, že je známy multiinštrumentalista „má nábeh stať sa aj multilingvistom“, keďže spieva v slovenčine, češtine, angličtine, maďarčine a dokonca aj v esperante.

Peter Bažík je mladý slovenský spevák, skladateľ a multiinštrumentalista, ktorému sú blízke tóny rockovej hudby. Nebráni sa tiež iným hudobným štýlom, ktoré často využíva vo svojej tvorbe. Pochádza z veľkej muzikantskej rodiny z Oravy, vďaka čomu mal už v detstve veľmi blízko k hudobným nástrojom. Na základnej umeleckej škole patril medzi mimoriadne talenty a na Konzervatóriu v Žiline ho hra na husliach zaujala natoľko, že sa rozhodol pokračovať v štúdiu na vysokej škole na Akadémii v Banskej Bystrici. Okrem huslí zvládne aj hru na gitare, flaute či klavíri.

Spevácko-hudobnú kariéru Petra Bažíka odštartovali televízne talentové súťaže, pričom v jednej sa stal aj absolútnym víťazom. V roku 2015 vydal svoj debutový album „Kto som“, ktorý zahŕňa desať skladieb v rôznych hudobných štýloch.

Vypočujte si celý rozhovor:

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

ŽSK, Investovalo sa do ciest aj do vzdelávania. Čo všetko sa ŽSK podarilo spraviť?

Investovalo sa do ciest aj do vzdelávania. Čo všetko sa ŽSK podarilo spraviť?

Čo všetko za udialo v doprave v Žilinskom kraji za posledných 5 rokov? Nebola to …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *