sobota - 18. mája, 2024
, Anka Repková: Keď je veľa zla, vieme vytvoriť aj veľa dobra

Anka Repková: Keď je veľa zla, vieme vytvoriť aj veľa dobra

Víkendovú pohodu vám doplnila aj speváčka Anka Repková, ktorá na svojej poslednej návšteve v našom štúdiu informovala o príprave nového albumu a ako čas plynul, podarilo sa to uskutočniť. Poslucháčom aj prostredníctvom Rádia Rebeca predstavila nový album Som pravdivá.

Na doske nájdete sedem hudobne rôznorodých skladieb od rock ´n´rollu cez latino, pop, filmovú hudbu po meditáciu, v ktorej poslucháča sprevádza tým, čo má robiť a predstavovať si. Zamerala ju na uzdravenie vzťahu k sebe samému a k okoliu. Na albume nájdete aj umelecký text, v ktorom sa zamýšľa nad tým, čo všetko môže byť láska.

Zámer albumu má speváčka jasný. Okrem hudobného potešenia pre poslucháčov chce prostredníctvom neho v ľuďoch nastavovať to dobré, lásku k sebe samému a k druhým. Je taktiež aj o jej osobnom prerode, pretože podľa speváčky je dôležité, aby sme objavili pravdivosť a hľadali seba samého.

Anka Repková sa venuje aj gospelovej hudbe, pričom založila vlastný spevácky zbor pre dospelých, kde spievajú americký gospel ale aj ľudové piesne. Okrem toho vystupovala aj s gospelovou hviezdou Danielom Thomasom, ktorý spolupracoval s Mariah Carey, Eltonom Johnom, Stingom a ďalšími veľkými menami.

Viac o tvorbe a o tom, čo nové má Anka Repková si vypočujete v rozhovore v našom archíve:

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Stanislav Thomka, „Kultúrne o kultúre“. Stanislav Thomka ma víziu ako oživiť kultúru v meste

„Kultúrne o kultúre“. Stanislav Thomka ma víziu ako oživiť kultúru v meste

Stanislav Thomka hovorí, že svoj pozitívny vzťah ku kultúre si budoval už od detstva, preto …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *